Վանաձոր քաղաքի Դեմիրճյան փողոցում տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով 9 քաղաքացի տեղափոխվել է Վանաձորի բժշկական կենտրոն։ Տեղեկությունը փոխանցել են բժշկական կենտրոնից, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Ներկայումս տուժածներն անցնում են անհրաժեշտ հետազոտություններ և ստանում համապատասխան բուժօգնություն։
Վիրավորներից մեկն այս պահին վիրահատվում է, իսկ մյուսը գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում»,-հայտնել են ԲԿ-ից:
Բոլոր տուժածները գտնվում են բժիշկների հսկողության տակ:
Մարտի 2-ին խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Լոռու մարզում։ Ժամը 10:50-ի սահմաններում Վանաձոր քաղաքի Դեմիրճյան փողոցում բախվել են բախվել է «Opel» մակնիշի երկու մեքենա:
Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։

В результате дорожно-транспортного происшествия на улице Демирчяна в Ванадзоре девять граждан были доставлены в Ванадзорский медицинский центр. Об этом сообщили в медучреждении, передает «Aysor.am ».
«В настоящее время пострадавшие проходят необходимые обследования и получают соответствующую медицинскую помощь.
Один из пострадавших в данный момент оперируется, другой находится в отделении реанимации», — сообщили в медицинском центре.
Все пострадавшие находятся под наблюдением врачей.
Крупное ДТП произошло 2 марта в Лорийской области. Около 10:50 на улице Демирчяна в городе Ванадзор столкнулись два автомобиля марки Opel.
На место происшествия прибыл один боевой расчет пожарно-спасательного отряда регионального спасательного управления Службы спасения МВД.