Երևանում շարունակվում է գնդակային հրաձգության մեծահասակների Եվրոպայի առաջնությունը, որի երրորդ մրցումային օրը Հայաստանի հավաքականը կրկին արծաթե մեդալ է նվաճել շարժվող թիրախ մրցաձևում։
Շարժվող թիրախ թիմային խառը (տղամարդիկ+կին) ձևի մեդալային փուլում Հայաստանը ներկայացրել է երկու զույգ՝ Գոհար Հարությունյան-Գոռ Խաչատրյան և Լիլիթ Մկրտչյան-Հայկ Մինասյան, հայտնում է Արմենպրեսը:
Եզրափակիչ մեդալային պայքարում Լիլիթ Մկրտչյան-Հայկ Մինասյան զույգը մրցել է Ուկրաինան ներկայացնող Վիկտորիա Ռիբալովա-Դանիլո Դանիլենկո զույգի դեմ և 6:3 հաշվով զիջել՝ դառնալով արծաթե մեդալակիր։
Բրոնզե մեդալը բաժին է հասել Ֆինլանդիան ներկայացնող Աարո Վուրիմա-Իդա Հիկիլաե զույգին։
Ավելի վաղ Եվրոպայի փոխչեմպիոնի կոչմանն էր արժանացել նաև Հայաստանի հրաձգության հավաքականի անդամ Գոհար Հարությունյանը։

2 Март 2026 - 13:03 AMT
В Ереване продолжается чемпионат Европы по пулевой стрельбе среди взрослых. В третий соревновательный день сборная Армении вновь завоевала серебряную медаль в дисциплине «движущаяся мишень».
В смешанном командном формате (мужчины + женщины) Армению представляли две пары — Гоар Арутюнян и Гор Хачатрян, а также Лилит Мкртчян и Айк Минасян, сообщает «Арменпресс».
В финальном поединке за медаль Лилит Мкртчян и Айк Минасян встретились с представителями Украины Викторией Рыбаловой и Данилом Даниленко и уступили со счетом 6:3, став серебряными призерами.