Երևանում շարունակվում է գնդակային հրաձգության մեծահասակների Եվրոպայի առաջնությունը, որի երրորդ մրցումային օրը Հայաստանի հավաքականը կրկին արծաթե մեդալ է նվաճել շարժվող թիրախ մրցաձևում։
Շարժվող թիրախ թիմային խառը (տղամարդիկ+կին) ձևի մեդալային փուլում Հայաստանը ներկայացրել է երկու զույգ՝ Գոհար Հարությունյան-Գոռ Խաչատրյան և Լիլիթ Մկրտչյան-Հայկ Մինասյան, հայտնում է Արմենպրեսը:
Եզրափակիչ մեդալային պայքարում Լիլիթ Մկրտչյան-Հայկ Մինասյան զույգը մրցել է Ուկրաինան ներկայացնող Վիկտորիա Ռիբալովա-Դանիլո Դանիլենկո զույգի դեմ և 6:3 հաշվով զիջել՝ դառնալով արծաթե մեդալակիր։
Բրոնզե մեդալը բաժին է հասել Ֆինլանդիան ներկայացնող Աարո Վուրիմա-Իդա Հիկիլաե զույգին։
Ավելի վաղ Եվրոպայի փոխչեմպիոնի կոչմանն էր արժանացել նաև Հայաստանի հրաձգության հավաքականի անդամ Գոհար Հարությունյանը։

2 March 2026 - 13:04 AMT
The European Championship in 10m running target shooting continues in Yerevan, and on the third competition day Armenia’s national team added another silver medal in the moving target discipline.
In the mixed team (men + women) medal round, Armenia was represented by two pairs: Gohar Harutyunyan–Gor Khachatryan and Lilith Mkrtchyan–Hayk Minasyan, Armenpress reported.
In the final medal match, the pair of Lilith Mkrtchyan and Hayk Minasyan faced Ukraine’s Viktoriia Rybalova and Danylo Danylenko and lost 6–3, claiming silver.