FlyOne Armenia ավիաընկերությունը մարտի 3-ին իրականացնելու է հատուկ չվերթ Մասկատից դեպի Երևան, ասվում է ընկերության ֆեյսբուքյան էջում:
Նշվում է, որ տոմսերը հասանելի են FlyOne-ի պաշտոնական բջջային հավելվածում, նաև ընկերության պաշտոնական կայքում։
Ընկերության բջջային հավելվածում մարտի 3-ին նախատեսված Մասկատ-Երևան չվերթի ավիատոմսի արժեքը նշված է 1049 եվրոյից սկսած (ուսապարկով)։ Օրինակ, 25 կգ ուղեբեռի դեպքում ավելանալու է ևս 65 եվրո, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Բջջային հավելվածում ևս մեկ թռիչք նշված է մարտի 4-ին, ավիատոմսի արժեքը՝ 899 եվրոյից սկսած։
Հայտնի չէ, թե ով պետք է վճարի ավիատոմսի համար՝ ուղևո՞րը, թե՞ ՀՀ կառավարությունն է աջակցելու։
Ավելի վաղ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը հայտնել է, որ քննարկումներ են ընթանում մի շարք ավիաընկերությունների՝ FlyOne, FlyDubai, Air Arabia և Qatar Airways հետ՝ հնարավոր չվերթներ կազմակերպելու նպատակով։ Միևնույն ժամանակ Իրանում, Իսրայելում, Արաբական Միացյալ Էմիրություններում, Քուվեյթում, Օմանում, Կատարում և Լիբանանում Հայաստանի դեսպանությունները շարունակում են կապ պահպանել քաղաքացիների հետ։
Այս պահի դրությամբ զոհերի շարքում Հայաստանի քաղաքացիներ լինելու վերաբերյալ տեղեկություններ չեն եղել։

Авиакомпания FlyOne Armenia 3 марта выполнит специальный рейс из Маската в Ереван, говорится на странице компании в Facebook.
Отмечается, что билеты доступны в официальном мобильном приложении FlyOne, а также на официальном сайте компании.
В мобильном приложении стоимость авиабилета на рейс Маскат–Ереван 3 марта указана от 1049 евро (с ручной кладью — рюкзаком). Например, при выборе багажа весом 25 кг цена увеличивается еще на 65 евро, сообщает «Sputnik Армения».
В приложении также указан еще один рейс на 4 марта, стоимость билета начинается от 899 евро.
Пока неизвестно, кто будет оплачивать авиабилеты — сами пассажиры или правительство Армении окажет поддержку.
Ранее пресс-секретарь МИД Ани Бадалян сообщила, что ведутся обсуждения с рядом авиакомпаний — FlyOne, FlyDubai, Air Arabia и Qatar Airways — для организации возможных рейсов. В то же время посольства Армении в Иране, Израиле, Объединенных Арабских Эмиратах, Кувейте, Омане, Катаре и Ливане продолжают поддерживать связь с гражданами.