FlyOne Armenia ավիաընկերությունը մարտի 3-ին իրականացնելու է հատուկ չվերթ Մասկատից դեպի Երևան, ասվում է ընկերության ֆեյսբուքյան էջում:
Նշվում է, որ տոմսերը հասանելի են FlyOne-ի պաշտոնական բջջային հավելվածում, նաև ընկերության պաշտոնական կայքում։
Ընկերության բջջային հավելվածում մարտի 3-ին նախատեսված Մասկատ-Երևան չվերթի ավիատոմսի արժեքը նշված է 1049 եվրոյից սկսած (ուսապարկով)։ Օրինակ, 25 կգ ուղեբեռի դեպքում ավելանալու է ևս 65 եվրո, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Բջջային հավելվածում ևս մեկ թռիչք նշված է մարտի 4-ին, ավիատոմսի արժեքը՝ 899 եվրոյից սկսած։
Հայտնի չէ, թե ով պետք է վճարի ավիատոմսի համար՝ ուղևո՞րը, թե՞ ՀՀ կառավարությունն է աջակցելու։
Ավելի վաղ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը հայտնել է, որ քննարկումներ են ընթանում մի շարք ավիաընկերությունների՝ FlyOne, FlyDubai, Air Arabia և Qatar Airways հետ՝ հնարավոր չվերթներ կազմակերպելու նպատակով։ Միևնույն ժամանակ Իրանում, Իսրայելում, Արաբական Միացյալ Էմիրություններում, Քուվեյթում, Օմանում, Կատարում և Լիբանանում Հայաստանի դեսպանությունները շարունակում են կապ պահպանել քաղաքացիների հետ։
Այս պահի դրությամբ զոհերի շարքում Հայաստանի քաղաքացիներ լինելու վերաբերյալ տեղեկություններ չեն եղել։

FlyOne Armenia will operate a special flight from Muscat to Yerevan on March 3, the airline said on its Facebook page.
Tickets are available through FlyOne’s official mobile application and on the company’s official website.
According to the mobile app, ticket prices for the March 3 Muscat-Yerevan flight start at 1,049 euros with a backpack included. For example, adding 25 kg of baggage increases the fare by another 65 euros, Sputnik Armenia reports.
The mobile application also lists another flight on March 4, with ticket prices starting at 899 euros.
It is not yet known who will pay for the tickets — the passengers themselves or whether the Armenian government will provide support.
Earlier, Foreign Ministry spokesperson Ani Badalyan said discussions were underway with several airlines — FlyOne, FlyDubai, Air Arabia and Qatar Airways — to organize possible flights. At the same time, Armenian embassies in Iran, Israel, the United Arab Emirates, Kuwait, Oman, Qatar and Lebanon continue to maintain contact with citizens.