MMA մարտիկ և ըմբիշ Արման Ծառուկյանը բացատրել է ԱՄՆ-ի Արիզոնա նահանգի Տեմպե քաղաքում անցկացված RAF 06 ազատ ոճի ըմբշամարտի մրցաշարում մրցակցին հարվածելու պատճառը: Այդ մասին նա պատմել է ռուսաստանցի պրոմոութեր Կամիլ Գաջիևն, գրում է Sport24-ը:
Ամերիկացի ըմբիշ և բլոգեր Ջորջիո Պուլասի հետ գոտեմարտի եզրափակիչ ազդանշանից անմիջապես հետո Ծառուկյանը հարվածել է արդեն հատակին գտնվող մրցակցին, որին հաջորդել է զանգվածային ծեծկռտուքը:
«Նա կեղտոտ պայքար էր մղում ամբողջ գոտեմարտի ընթացքում, անընդհատ բռնում էր մատներս, կոտրում։ Զայրույթից եռում էի, մտածում էի՝ հենց մենամարտն ավարտվի, կպատասխանեմ նրան։ Մենամարտն ավարտվեց, ես հարվածեցի նրան։ Դրանից հետո կրքերը թեժացան»,- ասել է Ծառուկյանը:
Հունվարին Ծառուկյանը հերթական հաղթանակն էր տարել, այս անգամ Real American Freestyle 5 մրցաշարում` ազատ ոճի ըմբշամարտի գոտեմարտում: Ծառուկյանի մրցակիցն ԱՄՆ-ն ներկայացնող՝ PFL-ի նախկին մարտիկ Լենս Փալմերն էր: Գոտեմարտում հայ մարզիկը առավելության էր հասել խոշոր ` 10։0 հաշվով:

3 Март 2026 - 08:27 AMT
Боец ММА и борец Арман Царукян объяснил причину удара по сопернику на турнире по вольной борьбе RAF 06, прошедшем в Темпе (штат Аризона, США). Об этом рассказал российский промоутер Камил Гаджиев, сообщает «Sport24».
Сразу после финального сигнала в поединке против американского борца и блогера Джорджио Пуласa Царукян нанес удар сопернику, который уже находился на настиле, после чего началась массовая драка.
«Он вел грязную борьбу на протяжении всей схватки, постоянно хватал и выкручивал мне пальцы. Я кипел от злости и думал, что как только бой закончится, отвечу ему. Поединок завершился, и я ударил его. После этого страсти накалились», — заявил Царукян.
В январе Царукян одержал очередную победу — на турнире Real American Freestyle 5 в поединке по вольной борьбе. Его соперником был представляющий США бывший боец PFL Лэнс Палмер. Армянский спортсмен добился убедительной победы со счетом 10:0.