3 Մարտ 2026 - 10:05 AMT
Երևանում վայրէջք է կատարել Օմանից կազմակերպված առաջին տարհանման չվերթը, հայտնել են Քաղավիացիայի կոմիտեից:
Fly One Armenia ավիաընկերության օդանավը Մասկատից տեղափոխել է այն քաղաքացիներին, որոնք Իրանում և հարևան երկրներում ռազմական գործողությունների հետևանքով մնացել էին այնտեղ, հայտնում է Aysor.am-ը:
Արտակարգ իրավիճակի պայմաններում FlyOne Armenia-ն նախապես հայտարարել էր, որ իրականացնելու է հատուկ չվերթ՝ քաղաքացիների վերադարձը կազմակերպելու նպատակով։
Ավելի վաղ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը հայտնել է, որ քննարկումներ են ընթանում մի շարք ավիաընկերությունների՝ FlyOne, FlyDubai, Air Arabia և Qatar Airways հետ՝ հնարավոր չվերթներ կազմակերպելու նպատակով։ Միևնույն ժամանակ Իրանում, Իսրայելում, Արաբական Միացյալ Էմիրություններում, Քուվեյթում, Օմանում, Կատարում և Լիբանանում Հայաստանի դեսպանությունները շարունակում են կապ պահպանել քաղաքացիների հետ։

3 March 2026 - 11:12 AMT
The first evacuation flight organized from Oman has landed in Yerevan, the Civil Aviation Committee reported.
An aircraft operated by FlyOne Armenia transported citizens from Muscat who had remained in Iran and neighboring countries due to military operations, Aysor.am reports.
Amid the emergency situation, FlyOne Armenia had earlier announced that it would operate a special flight to organize the return of citizens.
Earlier, Foreign Ministry spokesperson Ani Badalyan said discussions were underway with several airlines — FlyOne, FlyDubai, Air Arabia and Qatar Airways — to arrange possible flights. At the same time, Armenian embassies in Iran, Israel, the United Arab Emirates, Kuwait, Oman, Qatar and Lebanon continue to maintain contact with citizens.