Սպորտային մարմնամարզության Եվրոպայի չեմպիոն, Ունիվերսիադայի հաղթող, երիտասարդների աշխարհի կրկնակի չեմպիոն Համլետ Մանուկյանը ճանաչվել է 2025 թ. Եվրոպայի լավագույն մարմնամարզիկ:
18-ամյա մարզիկը հաղթող է ճանաչվել Մարմնամարզության միջազգային ֆեդերացիայի կայքում անցկացված քվեարկության արդյունքում՝ ստանալով ավելի քան 1 մլն 30 հազար ձայն (51 %), հայտնում է ԿԳՄՍ նախարարությունը:
Համլետ Մանուկյանի հետ լավագույնի կոչման համար պայքարել են նաև սպորտային ակրոբատիկայի Եվրոպայի բրոնզե մեդալակիր, Պորտուգալիայի ներկայացուցիչ Գաբրիել Ալբուկեկը, Եվրոպայի չեմպիոն, Ադրբեջանի ներկայացուցիչ Տոֆիգ Ալիևը, սպորտային մարմնամարզության աշխարհի բրոնզե մեդալակիր, Եվրոպայի փոխչեմպիոն շվեյցարիացի Նոէ Զայֆերտը, սպորտային մարմնամարզության աշխարհի փոխչեմպիոն, Եվրոպայի քառակի չեմպիոն բրիտանացի Լյուկ Ուայթհաուսը:
2025-ին Համլետ Մանուկյանը Եվրոպայի առաջնությունում նվաճել էր ոսկե մեդալ նժույգ թափեր վարժությունում, ինչպես նաև դարձել էր աշխարհի գավաթի խաղարկության հաղթող։

Чемпион Европы по спортивной гимнастике, победитель Универсиады и двукратный чемпион мира среди молодежи Гамлет Манукян признан лучшим гимнастом Европы 2025 года.
18-летний спортсмен стал победителем голосования, проведенного на сайте Международной федерации гимнастики, набрав более 1 млн 30 тыс. голосов (51 %), сообщает Министерство образования, науки, культуры и спорта.
За звание лучшего вместе с Манукяном боролись бронзовый призер чемпионата Европы по спортивной акробатике португалец Габриел Албукерке, чемпион Европы представитель Азербайджана Тофиг Алиев, бронзовый призер чемпионата мира и вице-чемпион Европы по спортивной гимнастике швейцарец Ноэ Зайферт, а также вице-чемпион мира и четырехкратный чемпион Европы британец Люк Уайтхаус.
В 2025 году Манукян завоевал золотую медаль чемпионата Европы в упражнении на коне, а также стал победителем этапа Кубка мира.