4 Մարտ 2026 - 10:07 AMT
«Կրասնոդարի» հարձակվող և Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ Էդուարդ Սպերցյանը կցանկանար խաղալ Իտալիայի կամ Իսպանիայի առաջնություններում, հայտնում է Sport-express-ը:
«Նախընտրություններից, հավանաբար, Իսպանիան և Իտալիան։ Անգլիա՞ն։ Գուցե՝ մեկ քայլ հետո։ Սկզբունքորեն չեմ վախենում, բայց լավ կլինի այնտեղ գնալ որևէ լիգայի միջոցով։ Գլխավորն այն է, որ ես խաղամ, այլ ոչ թե պարզապես տեղափոխվեկ այլ ակումբ», -ասել է նա հարցազրույցում:
Նա նաև տեղեկացրել է, որ իր պայմանագիրը «Կրասնոդարի» հետ երկարացվել է մինչև 2029թ․:
Սպերցյանը նաև ասել է, որ իր համար մեծ պատիվ է խաղալ Հայաստանի հավաքականում:
«Ես արտասվեցի, երբ առաջին գոլը խփեցի հավաքականի կազմում: Յուրաքանչյուր հրավեր ազգային հավաքական մեծ ուրախությամբ եմ ընդունում»,-ասել է նա:
2025/2026 մրցաշրջանում Սպերցյանը մասնակցել է Ռուսաստանի առաջնության, գավաթի և Սուպերգավաթի 26 հանդիպման՝ խփելով 10 գոլ և կատարելով 13 գոլային փոխանցում։

4 Март 2026 - 11:05 AMT
Полузащитник «Краснодара» и капитан сборной Армении Эдуард Сперцян заявил, что хотел бы играть в чемпионатах Испании или Италии, сообщает «Спорт-Экспресс».
«Если говорить о предпочтениях, то, наверное, Испания и Италия. Англия? Возможно, следующим шагом. В принципе я не боюсь, но лучше попасть туда через какую-то другую лигу. Главное — чтобы я играл, а не просто перешел в другой клуб», — сказал он в интервью.
Он также сообщил, что его контракт с «Краснодаром» продлен до 2029 года.
Сперцян подчеркнул, что для него большая честь выступать за сборную Армении.
«Я заплакал, когда забил свой первый гол за сборную. Каждый вызов в национальную команду принимаю с большой радостью», — отметил он.
В сезоне 2025/2026 Сперцян провел 26 матчей в чемпионате России, Кубке и Суперкубке страны, забив 10 голов и отдав 13 результативных передач.