5 Մարտ 2026 - 10:05 AMT
«Երևան Մոլ» առևտրի կենտրոնում հրդեհը բռնկվել է առևտրի կենտրոնում գործող տաղավարներից մեկում, հայտնում է ՆԳՆ փրկարար ծառայությունը:
Այրվել են տաղավարի օդաքարշ համակարգը և մեկուսիչ շերտը՝ մոտ 15 քմ տարածքում։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 09։29-ին, իսկ ամբողջությամբ մարվել է ժամը 09։57-ին։
Մարտի 5-ին՝ ժամը 08։59-ին, 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ էր ստացվել այն մասին, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան քաղաքի Արշակունյաց պողոտայում գտնվող առևտրի կենտրոններից մեկում։
Դեպքի վայր էին մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ, ինչպես նաև Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ խումբը։

Пожар в торговом центре «Ереван Молл» произошел в одном из действующих павильонов. Об этом сообщает Спасательная служба МВД.
В результате возгорания сгорели вентиляционная система павильона и изоляционный слой на площади около 15 квадратных метров.
Пожар был локализован в 09:29, а полностью ликвидирован в 09:57.
5 марта в 08:59 в оперативный центр управления 112 поступило сообщение о пожаре в одном из торговых центров на проспекте Аршакуняц в Ереване.
На место происшествия выехали два боевых расчета пожарно-спасательного отряда Спасательного управления города Еревана Спасательной службы МВД, а также дежурная группа отдела организации пожаротушения и спасательных работ.