Fly One Armenia ավիաընկերությունը Հնդկաստանից դեպի ՀՀ չվերթ է իրականացրել։ Այդ մասին տեղեկություն է հրապարակվել «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի առցանց չվացուցակում։
FIE 3776 չվերթը վայրէջք է կատարել մարտի 6-ի առավոտյան ժամը 6-ին։ Թռիչքն իրականացվել է Հնդկաստանի Գոա նահանգում գտնվող «Դաբոլիմի» միջազգային օդանավակայանից, հայտնում է Factor.am-ը:
Ինքնաթիռը ժամանել է նախատեսված ժամից մոտ 5 ժամ ուշացումով։
Մարտի 4-ին Ազգային ժողովում ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հայտնել էր, որ Հնդկաստանում գտնվում է Հայաստանի 117 քաղաքացիներ, որոնք այնտեղ են մեկնել զբոսաշրջային նպատակներով, ինչպես նաև «Սևան Ստարտափ Սամմիթի» շրջանակում։
Միրզոյանը տեղեկացրել է, որ արտաքին քաղաքական գերատեսչությունը որոնում է այդ քաղաքացիներին հայրենիք վերադարձնելու հնարավոր տարբերակներ։
Միաժամանակ Երևան է ժամանել նաև Մասկատ-Երևան չվերթը, որը վայրէջք է կատարել նախատեսված ժամից մոտ 5․5 ժամ ուշ։

6 Март 2026 - 10:40 AMT
Авиакомпания FlyOne Armenia выполнила рейс из Индии в Армению. Об этом говорится в онлайн-табло международного аэропорта «Звартноц».
Рейс FIE 3776 приземлился 6 марта в 06:00. Полет был выполнен из международного аэропорта Даболим, расположенного в индийском штате Гоа, сообщает «Factor.am ».
Самолет прибыл примерно на пять часов позже запланированного времени.
4 марта в ходе вопросов и ответов в формате Национальное собрание – правительство министр иностранных дел Арарат Мирзоян сообщил, что 117 граждан Армении находятся в Индии. Они отправились туда с туристическими целями, а также в рамках мероприятия Sevan Startup Summit.
По словам Мирзояна, внешнеполитическое ведомство ищет возможные варианты возвращения этих граждан на родину.
Одновременно в Ереван прибыл и рейс Маскат–Ереван, который приземлился примерно на 5,5 часа позже запланированного времени.