Fly One Armenia ավիաընկերությունը Հնդկաստանից դեպի ՀՀ չվերթ է իրականացրել։ Այդ մասին տեղեկություն է հրապարակվել «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի առցանց չվացուցակում։
FIE 3776 չվերթը վայրէջք է կատարել մարտի 6-ի առավոտյան ժամը 6-ին։ Թռիչքն իրականացվել է Հնդկաստանի Գոա նահանգում գտնվող «Դաբոլիմի» միջազգային օդանավակայանից, հայտնում է Factor.am-ը:
Ինքնաթիռը ժամանել է նախատեսված ժամից մոտ 5 ժամ ուշացումով։
Մարտի 4-ին Ազգային ժողովում ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հայտնել էր, որ Հնդկաստանում գտնվում է Հայաստանի 117 քաղաքացիներ, որոնք այնտեղ են մեկնել զբոսաշրջային նպատակներով, ինչպես նաև «Սևան Ստարտափ Սամմիթի» շրջանակում։
Միրզոյանը տեղեկացրել է, որ արտաքին քաղաքական գերատեսչությունը որոնում է այդ քաղաքացիներին հայրենիք վերադարձնելու հնարավոր տարբերակներ։
Միաժամանակ Երևան է ժամանել նաև Մասկատ-Երևան չվերթը, որը վայրէջք է կատարել նախատեսված ժամից մոտ 5․5 ժամ ուշ։

6 March 2026 - 10:39 AMT
The FlyOne Armenia airline has operated a flight from India to Armenia, according to information published on the online schedule of Zvartnots International Airport.
Flight FIE 3776 landed at 06:00 on March 6. The flight was carried out from Dabolim International Airport in the Indian state of Goa, Factor.am reports.
The aircraft arrived about five hours later than scheduled.
On March 4, during a National Assembly–Government question-and-answer session, Foreign Minister Ararat Mirzoyan said that 117 Armenian citizens were in India. They had traveled there for tourism purposes as well as to participate in the Sevan Startup Summit.
Mirzoyan said the Foreign Ministry was looking for possible options to return those citizens to Armenia.
At the same time, the Muscat–Yerevan flight also arrived in Yerevan, landing about 5.5 hours later than scheduled.