6 Մարտ 2026 - 09:40 AMT
Գորիսում նախատեսվում է կառուցել նոր բժշկական կենտրոն։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը:
«Գորիսում նոր պոլիկլինիկա կառուցելու միտքը փոխել ենք բժշկական նոր կենտրոն կառուցելու առավել հավակնոտ նպատակով:
Ուրախ եմ փաստելու, որ այս անգամ նոր շենք կառուցելու պատճառը ոչ թե ներկայիս շենքային անմխիթար պայմաններն են, այլ` ընդլայնված բուժծառայությունների արդյունքում թողունակության խնդիրը։
Առողջապահական պետական ծրագրերի, ամենատարբեր բուժծառայությունների ներդրումն ու Գորիսում հասանելի դարձնելն ի սկզբանե եղել է մեր ռազմավարական նպատակներից մեկը։»,- գրել է նախարարը։

В Горисе планируется построить новый медицинский центр, сообщила на своей странице в Facebook министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян.
«Мы изменили идею строительства новой поликлиники в Горисе на более амбициозную цель — строительство нового медицинского центра.
Рада отметить, что на этот раз причиной строительства нового здания являются не неудовлетворительные условия нынешнего здания, а проблема пропускной способности из-за расширения медицинских услуг.
Внедрение государственных программ здравоохранения и обеспечение доступности различных медицинских услуг в Горисе с самого начала было одним из наших стратегических приоритетов», — написала министр.