Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանը հրապարակել է արտերկրում հանդես եկող հրավիրված ֆուտբոլիստների ցուցակը։ Առաջին անգամ ազգային թիմի հրավեր է ստացել անգլիական «Սանդերլենդի» երիտասարդական թիմի հարձակվող Ֆինն Գերագուսյանը։
18-ամյա ֆուտբոլիստը ընթացիկ մրցաշրջանում «Սանդերլենդի» տարբեր տարիքային թիմերում արդեն 12 գոլ է խփել։
Միևնույն ժամանակ վնասվածքի պատճառով հավաքականին չի միանա Կազանի «Ռուբինի» կիսապաշտպան Ուգոչուկվու Իվուն, հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։
Հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցուցակը՝
Գեորգի Հարությունյան – «Պուշկաշ Ակադեմիա» (Հունգարիա)
Ստյոպա Մկրտչյան – «Նյուրնբերգ» (Գերմանիա)
Նաիր Թիկնիզյան – «Ցրվենա Զվեզդա» (Սերբիա)
Արտյոմ Բանդիկյան – ԲԿՄԱ (Ռուսաստան)
Կիսապաշտպան
Էդուարդ Սպերցյան – «Կրասնոդար» (Ռուսաստան)
Վահան Բիչախչյան – «Լեգիա» (Լեհաստան)
Հրանտ-Լեոն Ռանոս – «Այնտրախտ Բրաունշվայգ» (Գերմանիա)
Արթուր Միրանյան – «Բնեյ Սախնին» (Իսրայել)
Նարեկ Գրիգորյան – «Ֆարուլ» (Ռումինիա)
Ֆինն Գերագուսյան – «Սանդերլենդ Մ-21» (Անգլիա)
Հայաստանի հավաքականը մարտի 26-ին մրցակցի խաղադաշտում ընկերական հանդիպում է անցկացնելու Արաբական Միացյալ Էմիրությունների հավաքականի հետ, իսկ երեք օր անց Երևանում մրցելու է Բելառուսի թիմի դեմ։

Armenia national team head coach Yeghishe Melikyan has announced the list of foreign-based players called up to the squad. For the first time, an invitation to the national team has been extended to Finn Geragusyan, a forward from the Sunderland U-21 team.
The 18-year-old striker has already scored 12 goals this season while playing for various age-level teams at Sunderland.
At the same time, Rubin Kazan midfielder Ugochukwu Iwu will miss the national team camp due to injury, the Football Federation of Armenia reported.
List of called-up players
Defenders
- Georgi Harutyunyan – Puskás Akadémia (Hungary)
- Styopa Mkrtchyan – Nürnberg (Germany)
- Nair Tiknizyan – Crvena Zvezda (Serbia)
- Artyom Bandikyan – CSKA (Russia)
Midfielder
- Eduard Spertsyan – Krasnodar (Russia)
Forwards
- Vahan Bichakhchyan – Legia (Poland)
- Grant-Leon Ranos – Eintracht Braunschweig (Germany)
- Artur Miranyan – Bnei Sakhnin (Israel)
- Narek Grigoryan – Farul (Romania)
- Finn Geragusyan – Sunderland U-21 (England)
The Armenia national team will play a friendly match away against the United Arab Emirates on March 26, and three days later will face Belarus in Yerevan.