6 Մարտ 2026 - 11:37 AMT
Երևանի Արաբկիր վարչական շրջանում կրակոցներ արձակած անձը հայտնաբերվել և վնասազերծվել է, հայտնում է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունը։
Նա ձերբակալվել և ներկայացվել է նախաքննական մարմին։
Հաղորդագրության համաձայն՝ միջադեպի առնչությամբ ՆԳՆ քրեական ոստիկանության ծառայողները իրականացրել են օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ։ Հայտնաբերվել է նաև հանցագործության գործիք հանդիսացող հրազեն:
Մարտի 6-ին կրակոցներ են հնչել Արաբկիր վարչական շրջանի Վիկտոր Համբարձումյան փողոցում, ինչի հետևանքով կա վիրավոր։ Նշվել էր, որ քրեական ոստիկանները դեպքի վայրում հայտնաբերել են մոտ 6 կրակված պարկուճ։
Ըստ տեղեկությունների՝ կրակոցները հնչել են ոչ միայն Վիկտոր Համբարձումյան 1 հասցեի մոտ, այլ նաև Բաղրամյան 68 շենքում գործող «Վիվառո»-ի դիմաց։

Лицо, открывшее стрельбу в административном районе Арабкир в Ереване, обнаружено и обезврежено, сообщает полиция МВД Армении.
Подозреваемый задержан и передан следственным органам.
Согласно сообщению, сотрудники криминальной полиции провели оперативно-розыскные мероприятия по данному делу. Также было обнаружено огнестрельное оружие, использованное при совершении преступления.
Ранее 6 марта на улице Виктора Амбарцумяна в районе Арабкир прозвучали выстрелы, в результате которых один человек получил ранения.
Сообщалось, что на месте происшествия были обнаружены около шести стреляных гильз.
По имеющейся информации, выстрелы прозвучали не только возле дома №1 на улице Виктора Амбарцумяна, но и возле офиса «Vivarо», расположенного в здании по адресу проспект Баграмяна, 68.