UFC-ի թեթև քաշային կարգի դասակարգման երկրորդ համար Արման Ծառուկյանի մրցակիցը փոխվել է մարտի 11-ին Ռիո դե Ժանեյրոյում կայանալիք HYPE FC Brazil մրցաշարում։ Այս մասին հայտնել է HYPE-ի մամուլի ծառայությունը։
Ծառուկյանը գրեփլինգի կանոններով 10 րոպե տևողությամբ մենամարտ է անցկացնելու Մեծ Բրիտանիան ներկայացնող դաղստանցի Մուհամադ Մոկաևի հետ, հայտնում է Factor.am-ը:
25-ամյա Մոկաևը խառը մենամարտերում անցկացրել է 15 մենամարտ և տարել նույնքան հաղթանակ։
Նախատեսված էր, որ HYPE FC Brazil մրցաշարում Արման Ծառուկյանը կմրցի ամերիկացի ըմբիշ և բլոգեր Ջորջիո Պուլասի հետ, որը մարտի 28-ին ռևանշ մենամարտ է անցկացնելու RAF (Real American Wrestling) ազատ ոճի ըմբշամարտի լիգայում։
Հայաստանի ներկայացուցիչը խառը մենամարտերում անցկացրել է 26 մենամարտ, որոնցից 23-ում հաղթել է, իսկ 3-ում պարտվել։

The opponent of UFC lightweight division No. 2 contender Arman Tsarukyan has been changed ahead of the HYPE FC Brazil tournament scheduled for March 11 in Rio de Janeiro.
According to the promotion’s press service, Tsarukyan will now compete under grappling rules in a 10-minute bout against Dagestan-born fighter Muhammad Mokaev, who represents the United Kingdom, Factor.am reported.
The 25-year-old Mokaev has fought 15 mixed martial arts bouts and won all of them.
Originally, Tsarukyan was expected to face American wrestler and blogger Giorgio Poulas at the HYPE FC Brazil event. Poulas will instead compete in a rematch on March 28 in the Real American Wrestling (RAW) freestyle wrestling league.