11 Մարտ 2026 - 09:01 AMT
Ռուսական «Օրենբուրգի» կիսապաշտպան Տիգրան Ավանեսյանը հրավիրվել է Հայաստանի ազգային հավաքական՝ առաջիկա ընկերական հանդիպումներին մասնակցելու համար, հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան:
23-ամյա ֆուտբոլիստը Հայաստանի հավաքականի կազմում նորամուտը նշել է 2024 թվականին և մինչ այժմ մասնակցել է երեք հանդիպման։
Հայաստանի հավաքականը մարտի 26-ին ընկերական հանդիպում է անցկացնելու ԱՄԷ հավաքականի հետ, իսկ երեք օր անց Երևանում մրցելու է Բելառուսի թիմի դեմ։
Ավելի վաղ Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանը հրապարակել էր արտերկրում հանդես եկող հրավիրված խաղացողների ցանկը, որտեղ ընդգրկվել է 10 ֆուտբոլիստ։ Առաջին անգամ ազգային թիմի հրավեր է ստացել անգլիական «Սանդերլենդի» երիտասարդական թիմի հարձակվող Ֆինն Գերագուսյանը։ 18-ամյա ֆուտբոլիստը ընթացիկ մրցաշրջանում «Սանդերլենդի» տարբեր տարիքային թիմերում արդեն 12 գոլ է խփել։

11 Март 2026 - 11:40 AMT
Полузащитник российского «Оренбурга» Тигран Аванесян приглашен в национальную сборную Армении для участия в предстоящих товарищеских матчах, сообщает Федерация футбола Армении.
23-летний футболист дебютировал в составе сборной Армении в 2024 году и на данный момент провел три матча.
Сборная Армении 26 марта проведет товарищескую встречу против команды Объединенных Арабских Эмиратов, а через три дня в Ереване сыграет против сборной Беларуси.
Ранее главный тренер сборной Армении Егише Меликян опубликовал список игроков, выступающих за рубежом и получивших приглашение в национальную команду. В него вошли 10 футболистов. Впервые вызов в сборную получил нападающий молодежной команды английского «Сандерленда» Финн Герагусян.
18-летний футболист в текущем сезоне уже забил 12 голов за различные возрастные команды «Сандерленда».