Մասկատ–Երևան թռիչքով Հայաստան է վերադարձվել ևս 32 քաղաքացի։ Այս մասին հայտնել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը։
«Բացի ՀՀ քաղաքացիներից, դեպի Երևան չվերթի հնարավորությունից օգտվում են նաև այլ երկրների քաղաքացիներ՝ բնակության երկիր վերադառնալու նպատակով»,– գրել է Բադալյանը։
Նա նաև հայտնել է, որ Աբու Դաբիում ՀՀ դեսպանության և Դուբայում գլխավոր հյուպատոսության կողմից կազմակերպվել և իրականացվել է դեպի Օման 7 ՀՀ քաղաքացու անվճար տեղափոխում։
Ընդհանուր առմամբ, մարտի 4-10-ն ընկած ժամանակահատվածում ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանության և Դուբայում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության կողմից դեպի Մասկատ կազմակերպված հինգ անվճար ուղևորափոխադրումներից օգտվել է ՀՀ 253 քաղաքացի։

11 Март 2026 - 13:04 AMT
Еще 32 гражданина Армении вернулись на родину рейсом Маскат — Ереван. Об этом сообщила пресс-секретарь Министерства иностранных дел Армении Ани Бадалян.
«Помимо граждан Армении, возможностью перелета в Ереван также пользуются граждане других стран, чтобы вернуться в страну своего проживания», — написала Бадалян.
Она также сообщила, что посольство Армении в Абу-Даби и Генеральное консульство Армении в Дубае организовали и осуществили бесплатную перевозку семи граждан Армении в Оман.
В целом с 4 по 10 марта 253 гражданина Армении воспользовались пятью бесплатными перевозками в Маскат, организованными посольством Армении в ОАЭ и Генеральным консульством в Дубае.