Մասկատ–Երևան թռիչքով Հայաստան է վերադարձվել ևս 32 քաղաքացի։ Այս մասին հայտնել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը։
«Բացի ՀՀ քաղաքացիներից, դեպի Երևան չվերթի հնարավորությունից օգտվում են նաև այլ երկրների քաղաքացիներ՝ բնակության երկիր վերադառնալու նպատակով»,– գրել է Բադալյանը։
Նա նաև հայտնել է, որ Աբու Դաբիում ՀՀ դեսպանության և Դուբայում գլխավոր հյուպատոսության կողմից կազմակերպվել և իրականացվել է դեպի Օման 7 ՀՀ քաղաքացու անվճար տեղափոխում։
Ընդհանուր առմամբ, մարտի 4-10-ն ընկած ժամանակահատվածում ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանության և Դուբայում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության կողմից դեպի Մասկատ կազմակերպված հինգ անվճար ուղևորափոխադրումներից օգտվել է ՀՀ 253 քաղաքացի։

Another 32 Armenian citizens have returned to Armenia on a Muscat–Yerevan flight, Armenian Foreign Ministry spokesperson Ani Badalyan said.
“In addition to Armenian citizens, nationals of other countries are also using the flight to Yerevan in order to return to their countries of residence,” Badalyan wrote.
She also reported that the Armenian Embassy in Abu Dhabi and the Consulate General in Dubai organized and carried out a free transfer of seven Armenian citizens to Oman.
Overall, between March 4 and March 10, 253 Armenian citizens used five free transportation services organized to Muscat by Armenia’s embassy in the United Arab Emirates and the Consulate General in Dubai.