Հայաստանում Թուրքիայի քաղաքացիների անունով գրանցված է 60 միավոր անշարժ գույք։ Այդ մասին հայտնել են Հայաստանի կադաստրի կոմիտեից, տեղեկացնում է Sputnik Արմենիան:
Կոմիտեի էլեկտրոնային արխիվից ստացված տվյալները 2026թ. փետրվար ամսվա դրությամբ են: Կոմիտեից նաև հայտնել են, որ Ադրբեջանի քաղաքացիների անունով գրանցված գույք Հայաստանում չկա։
2023 թվականին Հայաստանի կադաստրի կոմիտեն հայտնել էր, որ Ադրբեջանի քաղաքացիները 2022 թվականին Հայաստանում ձեռք են բերել 2 միավոր անշարժ գույք։ Իսկ Թուրքիայի քաղաքացիները 2022 թվականին ձեռք էին բերել 11 միավոր անշարժ գույք՝ Երևանի բազմաբնակարան շենքերում։

12 Март 2026 - 11:54 AMT
По состоянию на февраль 2026 года в Армении на граждан Турции зарегистрировано 60 объектов недвижимости, следует из официальных кадастровых данных.
В Армении на граждан Турции зарегистрировано 60 единиц недвижимости. Об этом сообщили в Комитете кадастра Армении, передает «Sputnik Армения».
Данные получены из электронного архива комитета и актуальны по состоянию на февраль 2026 года. В комитете также сообщили, что недвижимости, зарегистрированной в Армении на граждан Азербайджана, нет.
В 2023 году Комитет кадастра Армении сообщал, что граждане Азербайджана в 2022 году приобрели в Армении две единицы недвижимости. Граждане Турции, в свою очередь, в 2022 году приобрели 11 единиц недвижимости в многоквартирных домах Еревана.