FlyDubaiավիաընկերությունը օրական 2 չվերթ է իրականացնելու Դուբայից դեպի Երևան և հակառակ ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնել է ավիաընկերության հայաստանյան գրասենյակը։
Գրասենյակի փոխանցմամբ՝ մարտի 12, 13, 14 և 15-ին նախատեսված է օրական երկու թռիչք՝ ըստ հաստատված չվացուցակի, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
«Մարտի 12,13,14 և 15-ին կատարվելու է օրական 2 չվերթ՝ ըստ հաստատված չվացուցակի»,- հայտնել են գրասենյակից։
Նշվում է, որ ներկայում չվերթի տևողությունը մոտ 6 ժամ է, մինչդեռ նախկինում այն կազմում էր մոտ 3 ժամ։
Մերձավոր Արևելքում հակամարտության սրման հետևանքով ավիաընկերությունը որոշ ժամանակով սահմանափակել էր թռիչքների քանակը՝ օրական իրականացնելով միայն մեկ չվերթ։
Ստեղծված իրավիճակի պատճառով չեղարկվել են հազարավոր չվերթեր, այդ թվում՝ Դուբայից, Աբու Դաբիից և Շարժայից դեպի Հայաստան և հակառակ ուղղությամբ իրականացվող թռիչքները։

The airline Flydubai will operate two daily flights between Dubai and Yerevan, the carrier’s office in Armenia said.
According to the office, on March 12, 13, 14 and 15 the airline will run two flights per day in each direction in line with the approved schedule, Sputnik Armenia reported.
“On March 12, 13, 14 and 15 two flights per day will be carried out according to the confirmed schedule,” the office said.
The company noted that the current flight duration is about six hours, whereas previously the journey took around three hours.
Due to the escalation of tensions in the Middle East, the airline had earlier limited operations and temporarily operated only one flight per day.
Thousands of flights were canceled because of the situation, including routes between Dubai, Abu Dhabi and Sharjah and Armenia.