Սպասվում է 3 հրաշալի գարնանային օր՝ մարտի 17–19–ը կհաստատվի առանց տեղումների եղանակ։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։
«Մեզ սպասվում են 3 հրաշալի գարնանային օրեր, բայց ընդամենը 3»,-գրել է նա:
Միջերկրական ծովից ներթափանցած ուժեղ ցիկլոնի ազդեցությամբ վերջին երկու օրերին Հայաստանի ամբողջ տարածքում արձանագրվել են առատ տեղումներ։ Տեղումները հատկապես առատ են եղել Ամբերդի, Ապարանի, Հրազդանի, Ֆանտանի, Հանքավանի հատվածում, հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը։
Ամբերդի հատվածում 2 օրում թափվել է 107մմ տեղում, ինչը կազմում է ամսական նորմայի կրկնապատիկը։ Ձյան ծածկի բարձրությունը Արագած բարձրլեռնային օդերևութաբանական կայանում կազմում է 234սմ, Ամբերդում՝ 107սմ, Ջերմուկում՝ 101սմ, մյուս լեռնային մարզերում՝ 30-80սմ։
Մարտի 16-ի ցերեկը և լույս 17-ի գիշերը հանրապետության ամբողջ տարածքում տեղումները կշարունակվեն, ամսի 17-ի ցերեկը, 18-19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Մարտի 19-ին ուշ երեկոյան և մարտի 20-ին կրկին Միջերկրական ծովի շրջաններից ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված տեղումները երկրի ամբողջ տարածքում կվերսկսվեն։

С 17 по 19 марта в Армении установится погода без осадков. Об этом на своей странице в Facebook сообщил заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга Гагик Суренян.
«Нас ждут три прекрасных весенних дня, но всего три», — написал он.
За последние два дня на всей территории Армении были зафиксированы обильные осадки, вызванные воздействием мощного циклона, пришедшего из района Средиземного моря, сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга.
Особенно сильные осадки наблюдались в районах Амберда, Апарана, Раздана, Фантана и Анкавана.
В районе Амберда за два дня выпало 107 мм осадков, что вдвое превышает месячную норму. Высота снежного покрова на высокогорной метеостанции Арагац составляет 234 см, в Амберде — 107 см, в Джермуке — 101 см. В других горных регионах она достигает 30–80 см.
Осадки на всей территории республики продолжатся днем 16 марта и ночью на 17 марта.
Днем 17 марта, а также 18–19 марта ожидается погода без осадков.
Поздно вечером 19 марта и 20 марта осадки вновь возобновятся по всей территории страны из-за проникновения циклона из района Средиземного моря.