16 Մարտ 2026 - 14:17 AMT
Մարիամ Ստեփանյանը նշանակվել է կանանց ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ, հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան:
Մինչ այդ, նագլխավորում էրկանանց Հայաստանի Մ-19 հավաքականը։
«Ուրախությամբ և մեծ պատասխանատվությամբ ընդունում եմ գլխավոր մարզչի պաշտոնը։ Հպարտ եմ, որ ունեմ հնարավորություն աշխատելու այս թիմի հետ։ Հուսով եմ՝ միասին կաշխատենք նվիրվածությամբ և կհասնենք դրական արդյունքի։ Բոլորիս մաղթում եմ հաջողություն այս ճանապարհին»,- նշել է Ստեփանյանը։
Ավելի վաղ ՀՖՖ-ն տեղեկացրել էր, որ Արտակ Ադամյանը որոշել է այլևս չշարունակել աշխատանքը Հայաստանի կանանց ազգային հավաքականում։ Ֆեդերացիան շնորհակալություն է հայտնել Արտակ Ադամյանին կատարած պրոֆեսիոնալ և նվիրված աշխատանքի համար։
Կանանց Հայաստանի ազգային հավաքականը ԱԱ 2027-ի որակավորման փուլում ընդգրկվել է C լիգայի C6 խմբում։ Մեկնարկային խաղում թիմը 0:3 հաշվով զիջել է Ղազախստանին։
Հայաստանի հավաքականի հաջորդ հանդիպումը նախատեսված է ապրիլի 14-ին։ Այդ օրը թիմը սեփական հարկի տակ կընդունի Բելառուսի ընտրանուն։

Mariam Stepanyan has been appointed head coach of Armenia’s women’s national football team, the Football Federation of Armenia announced.
Until now, she had been leading Armenia’s women’s U-19 national team.
“I accept the position of head coach with great joy and responsibility. I am proud to have the opportunity to work with this team. I hope that together we will work with dedication and achieve positive results. I wish success to all of us on this path,” Stepanyan said.
Earlier, the Football Federation of Armenia reported that Artak Adamyan had decided not to continue working with the Armenian women’s national team.
The federation thanked Adamyan for his professional and dedicated work.
Armenia’s women’s national team has been drawn in Group C6 of League C in the qualification stage for the 2027 Women’s World Cup.