16 Մարտ 2026 - 14:17 AMT
Մարիամ Ստեփանյանը նշանակվել է կանանց ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ, հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան:
Մինչ այդ, նագլխավորում էրկանանց Հայաստանի Մ-19 հավաքականը։
«Ուրախությամբ և մեծ պատասխանատվությամբ ընդունում եմ գլխավոր մարզչի պաշտոնը։ Հպարտ եմ, որ ունեմ հնարավորություն աշխատելու այս թիմի հետ։ Հուսով եմ՝ միասին կաշխատենք նվիրվածությամբ և կհասնենք դրական արդյունքի։ Բոլորիս մաղթում եմ հաջողություն այս ճանապարհին»,- նշել է Ստեփանյանը։
Ավելի վաղ ՀՖՖ-ն տեղեկացրել էր, որ Արտակ Ադամյանը որոշել է այլևս չշարունակել աշխատանքը Հայաստանի կանանց ազգային հավաքականում։ Ֆեդերացիան շնորհակալություն է հայտնել Արտակ Ադամյանին կատարած պրոֆեսիոնալ և նվիրված աշխատանքի համար։
Կանանց Հայաստանի ազգային հավաքականը ԱԱ 2027-ի որակավորման փուլում ընդգրկվել է C լիգայի C6 խմբում։ Մեկնարկային խաղում թիմը 0:3 հաշվով զիջել է Ղազախստանին։
Հայաստանի հավաքականի հաջորդ հանդիպումը նախատեսված է ապրիլի 14-ին։ Այդ օրը թիմը սեփական հարկի տակ կընդունի Բելառուսի ընտրանուն։

16 Март 2026 - 14:33 AMT
Мариам Степанян назначена главным тренером женской национальной сборной Армении по футболу, сообщает Федерация футбола Армении.
До этого она возглавляла женскую сборную Армении до 19 лет.
«С радостью и большой ответственностью принимаю должность главного тренера. Горжусь возможностью работать с этой командой. Надеюсь, что вместе мы будем трудиться с полной отдачей и добьемся положительных результатов. Желаю всем нам успеха на этом пути», — отметила Степанян.
Ранее Федерация футбола Армении сообщила, что Артак Адамян решил больше не продолжать работу в женской национальной сборной Армении.
Федерация поблагодарила Артака Адамяна за проделанную профессиональную и преданную работу.
Женская сборная Армении выступает в группе C6 Лиги C отборочного этапа чемпионата мира 2027 года.
В стартовом матче команда уступила сборной Казахстана со счетом 0:3.
Следующая встреча сборной Армении запланирована на 14 апреля. В этот день команда на своем поле примет сборную Беларуси.