Միլանի «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը վնասվածք է ստացել, խոսքը մկանային ձգվածքի մասին է։ Այդ պատճառով նա կարող է բաց թողնել թիմի առաջիկա մի քանի հանդիպումները։
Ամենայն հավանականությամբ, ֆուտբոլիստը չի կարողանա մասնակցել Իտալիայի առաջնության 30-րդ տուրում նախատեսված՝ «Ֆիորենտինայի» դեմ խաղին, հայտնում է «Փաստինֆոն» fcinter1908.it-ի վրա հղումով:
Բացի այդ, կա նաև հավանականություն, որ նա չի հասցնի վերականգնվել ապրիլի սկզբին նախատեսված ավելի բարդ դիմակայությանը՝ իր նախկին ակումբի՝ «Ռոմայի» դեմ հանդիպմանը։
Ընթացիկ մրցաշրջանում 37-ամյա կիսապաշտպանը միլանյան ակումբի կազմում մասնակցել է 30 հանդիպման՝ դառնալով 2 գոլի և 3 գոլային փոխանցման հեղինակ։

17 Март 2026 - 07:34 AMT
Полузащитник миланского «Интера» Генрих Мхитарян получил травму — мышечное растяжение, из-за чего может пропустить несколько ближайших матчей команды.
Как сообщает «Пастинфо» со ссылкой на fcinter1908.it , футболист с высокой вероятностью не сыграет в матче 30-го тура чемпионата Италии против «Фиорентины».
Кроме того, существует вероятность, что он не успеет восстановиться и к более сложному противостоянию в начале апреля — игре против своего бывшего клуба «Ромы».
В текущем сезоне 37-летний полузащитник провел за миланский клуб 30 матчей, отметившись двумя голами и тремя результативными передачами.