17 Մարտ 2026 - 11:11 AMT
Մարտի 16-ին Համայնքային ոստիկանության Արմավիրի բաժին օպերատիվ տեղեկություն է ստացվել, որ Այգեշատ գյուղի 68-ամյա բնակիչը իր տան և հարակից շինությունների տարածքում պահել է կանեփից պատրաստված թմրամիջոց, հայտնում է ՆԳՆ ոստիկանությունը։
Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում տեղեկությունը ստուգվել է և հաստատվել։ Նույն օրը տղամարդը ձերբակալվել և ներկայացվել է նախաքննական մարմին։
«Զննությամբ նրա բնակության վայրում հայտնաբերվեց ավելի քան 12 կիլոգրամ կանեփանման զանգված․ գոմում՝ մոտ 5 կգ 900 գ չորացված, իսկ նկուղում և խորդանոցում՝ մոտ 6 կգ 300 գ չորացված ու մանրացված զանգվածներ։
Տանտերը հայտնել է, որ հայտնաբերվածը կանեփից պատրաստված թմրամիջոց է, որն ինքն է ցանել, աճեցրել, քաղել, չորացրել, մանրացրել ու պահել։
Տղամարդը տեղափոխվել է ձերբակալվածների պահման վայր։ Նախաքննությամբ հանգամանքները պարզվում են»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

17 Март 2026 - 11:33 AMT
16 марта в отдел общинной полиции Армавира поступила оперативная информация о том, что 68-летний житель села Айгешат хранит на территории своего дома и прилегающих построек наркотическое вещество из конопли, сообщили в полиции Министерства внутренних дел Армении.
В рамках уголовного производства, инициированного следственным управлением Армавирской области, информация была проверена и подтверждена. В тот же день мужчина был задержан и доставлен в следственный орган.
Во время осмотра по месту его проживания было обнаружено более 12 килограммов вещества, похожего на каннабис.
В сарае нашли около 5 кг 900 г высушенной массы, а в подвале и кладовой — около 6 кг 300 г высушенного и измельченного вещества.
Хозяин дома сообщил, что обнаруженное вещество является наркотиком из конопли, который он сам посеял, вырастил, собрал, высушил, измельчил и хранил.
Мужчина был помещен в изолятор временного содержания, обстоятельства дела устанавливаются в ходе следствия.