17 Մարտ 2026 - 14:23 AMT
Forbes հեղինակավոր ամսագիրը հրապարակել է 2025 թվականի ամենաբարձր վարձատրվող դերասանների ցանկը, որի առաջին հորիզոնականում հայտնվել է Ադամ Սենդլերը՝ մոտ 48 միլիոն դոլար եկամուտով։
Երկրորդ տեղում է Թոմ Կրուզը՝ մոտ 46 միլիոն դոլար եկամուտով, իսկ երրորդ հորիզոնականում՝ Մարկ Վահլբերգը, որի եկամուտը կազմել է 44 միլիոն դոլար, հայտնում է Radar Armenia-ն:
Լավագույնների ցանկում ընդգրկվել են նաև Սքառլեթ Յոհանսոնը և Բրեդ Փիթը, որոնք համապատասխանաբար զբաղեցրել են չորրորդ և հինգերորդ տեղերը։
Forbes-ի ցուցակում ընդգրկված են նաև Դենզել Վաշինգտոնը, Ջեք Բլեքը, Ջեյսոն Մոմոան և Դենիել Քրեյգը։
Ցանկում ընդգրկված ամենաերիտասարդ դերասանը դարձել է Միլի Բոբի Բրաունը, որը նույնպես հայտնվել է լավագույնների շարքում։
Ընդհանուր առմամբ, Forbes-ը նշել է, որ 2025 թվականին դերասանների եկամուտները նվազել են նախորդ տարվա համեմատ՝ կազմելով մոտ 590 միլիոն դոլար, ինչը մոտ 20 տոկոսով պակաս է 2024 թվականի ցուցանիշից։

Адам Сендлер возглавил список самых высокооплачиваемых актеров 2025 года по версии Forbes с доходом около 48 миллионов долларов.
Авторитетный журнал Forbes опубликовал список самых высокооплачиваемых актеров 2025 года, в котором первую строчку занял Адам Сендлер с доходом около 48 миллионов долларов.
Второе место занял Том Круз с доходом около 46 миллионов долларов, а на третьей позиции оказался Марк Уолберг, чей доход составил 44 миллиона долларов, сообщает «Radar Armenia».
В число лучших также вошли Скарлетт Йоханссон и Брэд Питт, занявшие соответственно четвертое и пятое места.
В списке Forbes также представлены Дензел Вашингтон, Джек Блэк, Джейсон Момоа и Дэниел Крейг.
Самым молодым актером, вошедшим в рейтинг, стала Милли Бобби Браун, которая также оказалась среди лучших.
В целом Forbes отметил, что в 2025 году доходы актеров сократились по сравнению с предыдущим годом и составили около 590 миллионов долларов, что примерно на 20 процентов меньше показателя 2024 года.