Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հայտարարել է, որ մարտի 26-ին նախատեսված ԱՄԷ-Հայաստան ընկերական հանդիպումը չեղարկվել է, հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան:
Հաշվի է առնվել Մերձավոր Արևելքում տիրող լարված և անկայուն իրավիճակը:
«Վերահաստատում ենք, որ Հայաստան-Բելառուս ընկերական հանդիպումը կկայանա մարտի 29-ին՝ ժամը 18:00-ին, Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Մարտի 19-ին ժամը 11:00-ին կսկսվի Հայաստան-Բելառուս հանդիպման տոմսերի վաճառքը, ինչպես նաև՝ ԶԼՄ-ների հավատարմագրումը: Մարտի 19-ին Ժամը 12:00-ին էլ Armenia National Teams Հայաստանի հավաքականի պաշտոնական էջերում կհրապարակվի Հայաստանի հավաքական հրավիրված խաղացողների ցանկը:

19 Март 2026 - 07:14 AMT
Федерация футбола Армении сообщила об отмене товарищеского матча ОАЭ — Армения, запланированного на 26 марта, из-за сложной ситуации на Ближнем Востоке.
Федерация футбола Армении объявила, что товарищеский матч ОАЭ — Армения, намеченный на 26 марта, отменен, сообщает «Федерация футбола Армении».
При принятии решения была учтена напряженная и нестабильная ситуация, сохраняющаяся на Ближнем Востоке.
«Подтверждаем, что товарищеский матч Армения — Белоруссия состоится 29 марта в 18:00 на Республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна в Ереване», — говорится в сообщении.
Продажа билетов на матч Армения — Белоруссия, а также аккредитация средств массовой информации начнутся 19 марта в 11:00. В тот же день в 12:00 на официальных страницах сборной будет опубликован список футболистов, вызванных в сборную Армении.