Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանը հրապարակել է թիմի կազմը Բելառուսի դեմ նախատեսված ընկերական հանդիպման համար, հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։
Առաջին անգամ ազգային թիմ հրավեր են ստացել անգլիական «Սանդերլենդի» երիտասարդական թիմի հարձակվող Ֆինն Գերագուսյանը, «Ուրարտուի» դարպասապահ Գոռ Մատինյանը, «Փյունիկի» խաղացող Կառլեն Հովհաննիսյանը, ԲԿՄԱ-ի կիսապաշտպաններ Նարեկ Հովհաննիսյանը և Արթուր Ասկարյանը, ինչպես նաև 2021 թվականից «Արարատ-Արմենիայում» հանդես եկող 29-ամյա կոլումբացի պաշտպան Խուլիո Բուենոն։
Դարպասապահներ՝ Հենրի Ավագյան – «Փյունիկ», Արսեն Բեգլարյան – «Ալաշկերտ», Արման Ներսեսյան – «Արարատ-Արմենիա», Գոռ Մատինյան – «Ուրարտու»։
Պաշտպաններ՝ Կամո Հովհաննիսյան – «Արարատ-Արմենիա», Սերգեյ Մուրադյան – «Նոա», Գեորգի Հարությունյան – «Պուշկաշ Ակադեմիա» (Հունգարիա), Արտյոմ Բանդիկյան – ԲԿՄԱ (Ռուսաստան), Նաիր Թիկնիզյան – «Ցրվենա Զվեզդա» (Սերբիա), Էդգար Գրիգորյան – «Արարատ-Արմենիա», Էրիկ Փիլոյան – «Ուրարտու», Ստյոպա Մկրտչյան – «Նյուրնբերգ» (Գերմանիա), Խուլիո Բուենո – «Արարատ-Արմենիա»։
Կիսապաշտպաններ՝ Էդուարդ Սպերցյան – «Կրասնոդար» (Ռուսաստան), Կառլեն Հովհաննիսյան – «Փյունիկ», Տիգրան Ավանեսյան – «Օրենբուրգ» (Ռուսաստան), Արթուր Ասկարյան – ԲԿՄԱ Երևան, Կարեն Նալբանդյան – «Ալաշկերտ», Գոռ Մանվելյան – «Նոա»։
Հարձակվողներ՝ Վահան Բիչախչյան – «Լեգիա Վարշավա» (Լեհաստան), Հրանտ-Լեոն Ռանոս – «Այնտրախտ Բրաունշվեյգ» (Գերմանիա), Արթուր Սերոբյան – «Արարատ-Արմենիա», Նարեկ Գրիգորյան – «Ֆարուլ» (Ռումինիա), Նարեկ Հովհաննիսյան – ԲԿՄԱ Երևան, Ֆին Գերագուսյան – «Սանդերլենդ Մ-21» (Անգլիա), Կարեն Մելքոնյան – «Ուրարտու»։
Հայաստան – Բելառուս հանդիպումը կայանալու է մարտի 29-ին Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում և մեկնարկելու է ժամը 18։00-ին։
Ֆուտբոլասերները արդեն կարող են ձեռք բերել Հայաստան – Բելառուս ընկերական հանդիպման տոմսերը՝ բացառապես օնլայն հարթակում։
Մեկնարկել է մարտի 29-ին Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կայանալիք Հայաստան – Բելառուս ընկերական հանդիպման տոմսերի առցանց վաճառքը։ ՀՖՖ-ն հայտնել է, որ տոմսերի ֆիզիկական վաճառք չի նախատեսվել։
«Այսօրվանից տոմսերը հասանելի են կայքում: Ինչպես այս, այնպես էլ Հայաստանի ազգային հավաքականի հաջորդ բոլոր հանդիպումների տոմսերը վաճառվելու են միայն առցանց․ տոմսերի ֆիզիկական վաճառք չի նախատեսվում:
Յուրաքանչյուր անձ կարող է գնել Հայաստան-Բելառուս խաղի ոչ ավելի, քան 4 տոմս: Գնումից հետո օգտատերը տեսնելու է իր գնած տոմսերը կայքի անձնական հաշվում, սակայն տոմսերի QR կոդերն ակտիվանալու են միայն հանդիպման օրը: Տեղեկացնում ենք նաև, որ տոմս գնելու համար հարկավոր է անցնել անձնագրային նույնականացում կայքում:
Նույնականացման համար անհրաժեշտ տվյալները մուտքագրելուց հետո պետք է սպասել հաստատմանը, որը կատարվում է յուրաքանչյուր օր՝ ժամը 10։00-20։00՝ 30 րոպեի ընթացքում: Անվտանգության նկատառումներից ելնելով և կուտակումներից խուսափելու նպատակով՝ խնդրում ենք մարզադաշտ ժամանել խաղից առնվազն 2 ժամ առաջ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Տոմսերի արժեքները սահմանվել են հետևյալ կերպ՝
Հարավային տրիբունա – 1000 և 2000 դրամ,
Հյուսիսային տրիբունա – 1000 և 2000 դրամ,
Արևելյան տրիբունա – 3000 և 6000 դրամ,
Արևմտյան տրիբունա – 6000 և 8000 դրամ։
Մարտի 26-ին նախատեսված Հայաստանի և ԱՄԷ-ի հավաքականների միջև ընկերական հանդիպումը չեղարկվել է Մերձավոր Արևելքում առկա լարված և անկայուն իրավիճակի պատճառով։

19 March 2026 - 12:11 AMT
Armenia’s national team has announced its squad for a friendly against Belarus, featuring several first-time call-ups and new ticketing rules for fans.
Head coach Yeghishe Melikyan has unveiled the squad for the upcoming friendly match against Belarus, the Football Federation of Armenia (FFA) press service reported.
Several players have received their first-ever call-ups to the national team: Sunderland U21 forward Finn Geragusian, Urartu goalkeeper Gor Matinyan, Pyunik player Karlen Hovhannisyan, BKMA midfielders Narek Hovhannisyan and Artur Askaryan, as well as 29-year-old Colombian defender Julio Bueno, who has played for Ararat-Armenia since 2021.
Goalkeepers: Henry Avagyan – Pyunik, Arsen Beglaryan – Alashkert, Arman Nersesyan – Ararat-Armenia, Gor Matinyan – Urartu.
Defenders: Kamo Hovhannisyan – Ararat-Armenia, Sergey Muradyan – Noah, Georgi Harutyunyan – Puskás Akadémia (Hungary), Artyom Bandikyan – CSKA (Russia), Nair Tiknizyan – Crvena Zvezda (Serbia), Edgar Grigoryan – Ararat-Armenia, Erik Piloyan – Urartu, Styopa Mkrtchyan – Nürnberg (Germany), Julio Bueno – Ararat-Armenia.
Midfielders: Eduard Spertsyan – Krasnodar (Russia), Karlen Hovhannisyan – Pyunik, Tigran Avanesyan – Orenburg (Russia), Artur Askaryan – BKMA Yerevan, Karen Nalbandyan – Alashkert, Gor Manvelyan – Noah.
Forwards: Vahan Bichakhchyan – Legia Warsaw (Poland), Hrant-Leon Ranos – Eintracht Braunschweig (Germany), Artur Serobyan – Ararat-Armenia, Narek Grigoryan – Farul (Romania), Narek Hovhannisyan – BKMA Yerevan, Finn Geragusian – Sunderland U21 (England), Karen Melkonyan – Urartu.
The Armenia vs Belarus match will take place on March 29 at the Vazgen Sargsyan Republican Stadium in Yerevan, kicking off at 18:00.
Football fans can already purchase tickets for the Armenia–Belarus friendly exclusively through an online platform.
Online ticket sales have started for the match scheduled on March 29 at the Vazgen Sargsyan Republican Stadium in Yerevan. The FFA stated that no physical ticket sales will be available.
“Starting today, tickets are available on the website. Tickets for this and all future matches of the Armenian national team will be sold only online; no physical sales will be organized.
Each person may purchase no more than four tickets for the Armenia–Belarus match. After purchase, users will see their tickets in their personal account on the website, but QR codes will be activated only on the day of the match. To buy tickets, identity verification via passport is required on the website.
After entering the required data for verification, users must wait for confirmation, which is processed daily between 10:00 and 20:00 within 30 minutes. For security reasons and to avoid congestion, fans are asked to arrive at the stadium at least two hours before the match,” the statement said.
Ticket prices are as follows:
South Stand – 1000 and 2000 AMD,
North Stand – 1000 and 2000 AMD,
East Stand – 3000 and 6000 AMD,
West Stand – 6000 and 8000 AMD.
The friendly match between Armenia and the UAE scheduled for March 26 has been canceled due to the tense and unstable situation in the Middle East.