Ընթացիկ մրցաշրջանում «Կրասնոդարի» հիմնական խնդիրն է հաղթել ամենուր, հայտարարել է Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ և ակումբի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը
«Մեր առջև խնդիր է դրված հաղթել յուրաքանչյուր խաղում։ Գոհ կլինեմ, եթե հաղթենք յուրաքանչյուր հանդիպում։ Պետք է հաղթենք ամենուր։ Հիմա ամենակարևորը ոչ թե գավաթի մասին մտածելն է, այլ «Պարի Նիժնի Նովգորոդի» դեմ հաջորդ խաղի վրա կենտրոնանալը»,- ասել է նա, գրում է «Մատչ ՏՎ»-ն։
Կրասնոդարի ակումբը Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայի առաջատարն է, դուրս է եկել գավաթի խաղարկության եզրափակիչ, որտեղ մրցելու է Մոսկվայի «Դինամոյի» հետ:
Ընթացիկ մրցաշրջանում Սպերցյանը «Կրասնոդարի» կազմում անցկացրել է 30 հանդիպում, դարձել 12 գոլի և 13 գոլային փոխանցման հեղինակ։

Главной задачей «Краснодара» в текущем сезоне является победа в каждом матче, заявил капитан сборной Армении и полузащитник клуба Эдуард Сперцян.
«Перед нами стоит задача побеждать в каждой игре. Я буду доволен, если мы выиграем каждый матч. Мы должны побеждать везде. Сейчас самое важное — не думать о кубке, а сосредоточиться на следующем матче против «Пари Нижний Новгород», — сказал он в эфире «Матч ТВ».
«Краснодар» лидирует в Российской премьер-лиге и вышел в финал кубка, где сыграет с московским «Динамо».
В текущем сезоне Сперцян провел за «Краснодар» 30 матчей, забил 12 голов и отдал 13 результативных передач.