Առատ ձյան պատճառով Վերին Լարսի անցակետը փակ է խոշոր բեռնատարների համար, հայտնել է Վրաստանի ավտոճանապարհների դեպարտամենտը
«Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս միջազգային նշանակության ավտոմոբիլային ճանապարհի Գուդաուրի-Կոբի հատվածում ժամանակավորապես արգելվել է կցորդիչով և կիսակցորդիչով տրանսպորտային միջոցների երթևեկությունը», – ասված է հաղորդագրության մեջ:
Մարտի 23-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու կազմակերպությունները շարունակում են ավտոճանապարհների մաքրման և աղ-ավազով մշակման աշխատանքները, հայտնում է ՀՀ «Ճանապարհային դեպարտամնետ» հիմնադրամը:

Из-за сильного снегопада пункт пропуска Верхний Ларс закрыт для крупногабаритных грузовых автомобилей, сообщили в департаменте автомобильных дорог Грузии.
«На участке Гудаури — Коби международной автомобильной дороги Мцхета — Степанцминда — Ларс временно запрещено движение транспортных средств с прицепами и полуприцепами», — говорится в сообщении.
По состоянию на 09:00 23 марта все межгосударственные и республиканские дороги Армении открыты. Ответственные службы продолжают работы по очистке дорог и обработке их песко-соляной смесью, сообщает фонд «Дорожный департамент» Армении.