Լեհաստանի Գդանսկ քաղաքում անցկացված Tennis Europe-ի տարեկան ընդհանուր ժողովի ընթացքում Հայաստանի թենիսի ֆեդերացիան համագործակցության հուշագիր է ստորագրել եվրոպական կառույցի հետ։ Ֆեդերացիայի նախագահ Վարդան Զաքարյանը համաձայնագիրն ստորագրել է Եվրոպայի թենիսի ֆեդերացիայի նախագահ Հենրիկ Թորսյե Պեդերսոնի հետ։
Հուշագրի համաձայն՝ մինչև 14 տարեկան եվրոպական զարգացող երկրների լավագույն մարզիկները պարբերաբար ուսումնամարզական հավաքներ են անցկացնելու Ծաղկաձորի գլխավոր մարզահամալիրում՝ հայ թենիսիստների մասնակցությամբ։ Այնուհետև նախատեսվել է նրանց մասնակցությունը նույն վայրում անցկացվող միջազգային մրցաշարին, հայտնում է Արմենպրեսը:
Ժողովի ընթացքում Վարդան Զաքարյանը նաև աշխատանքային հանդիպումներ է ունեցել մի շարք միջազգային ներկայացուցիչների հետ, այդ թվում՝ Թենիսի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ Դեյվիդ Հագերտիի, Tennis Europe-ի գործադիր տնօրեն Մագնուս Գրոնվոլդի և տարբեր երկրների ազգային ֆեդերացիաների ղեկավարների հետ։
Հայկական պատվիրակության կազմում ընդգրկված էին են նաև ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գևորգ Կարամանուկյանը և տղամարդկանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վահե Ավետիսյանը։

Федерация тенниса Армении подписала меморандум о сотрудничестве с Tennis Europe в ходе ежегодного общего собрания организации, прошедшего в польском Гданьске.
Президент федерации Вардан Закарян подписал соглашение с президентом Tennis Europe Хенриком Торсе Педерсеном.
Согласно меморандуму, лучшие спортсмены до 14 лет из развивающихся европейских стран будут регулярно проводить учебно-тренировочные сборы в спортивном комплексе Цахкадзора с участием армянских теннисистов.
Также планируется их участие в международных турнирах, которые будут проводиться на той же площадке, сообщает «Арменпресс».
В ходе встречи Закарян также провел рабочие переговоры с рядом международных представителей, включая президента Международной федерации тенниса Дэвида Хаггерти, исполнительного директора Tennis Europe Магнуса Грёнволда и руководителей национальных федераций различных стран.