24 Մարտ 2026 - 08:03 AMT
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի ու առողջապահության նախարարությունների միավորման հարց չի քննարկվում, հայտնել է ԱՍՀ նախարարության մամուլի քարտուղար Նվեր Կոստանյանը՝ հերքելով մամուլում տարածված տեղեկությունը:
«Լրատվամիջոցներից մեկը հերթական անգամ շրջանառության մեջ է դրել իրականությանը չհամապատասխանող կեղծ տեղեկություն, թե իբր ներկայումս քննարկվում է Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի և Առողջապահության նախարարությունների միավորման հարցը։
Չսահմանափակվելով միայն ամբողջովին սուտ տեղեկության հրապարակմամբ՝ նյութի հեղինակները սկսել են իրենց մտացածին «լուրի» շուրջ դավադրություններ հյուսել ու խոսել գոյություն չունեցող նախագծի շուրջ ինչ-որ «դժգոհությունների» մասին։
Հարգելի՛ գործընկերներ, նախարարությունների միավորման նախագիծ վերջին 8 տարիներին երբևէ չի շրջանառվել և չի շրջանառվում, հորդորում եմ մեկընդմիշտ դադարեցնել այս թեմայի շահարկումը»,- գրել է Կոստանյանը։

24 Март 2026 - 09:30 AMT
Вопрос объединения Министерства труда и социальных вопросов и Министерства здравоохранения не обсуждается, заявил пресс-секретарь Министерства труда и социальных вопросов Нвер Костанян, опровергая распространенную в СМИ информацию.
«Одно из средств массовой информации в очередной раз распространило не соответствующую действительности ложную информацию о том, что якобы в настоящее время обсуждается вопрос объединения Министерства труда и социальных вопросов и Министерства здравоохранения.
Не ограничившись публикацией полностью ложной информации, авторы материала начали выстраивать конспирологические версии вокруг своей вымышленной «новости» и говорить о якобы существующем «недовольстве» вокруг несуществующего проекта.
Уважаемые коллеги, проект объединения министерств за последние восемь лет никогда не обсуждался и не обсуждается сейчас. Призываю раз и навсегда прекратить спекуляции на эту тему», — написал Костанян.