Ապրիլի 1-ից աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության ենթակայությամբ գործող հաստատությունների աշխատակիցների աշխատավարձերը կբարձրանան 30%-ով։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան տեսանյութում հայտնել է ԱՍՀ նախարար Արսեն Թորոսյանը:
Խոսքը մասնավորապես խնամքի կենտրոնների աշխատակիցների մասին: Նախարարը նշել է, որ դրան հնարավոր է եղել հասնել բյուջետային կարգապահության և նաև էֆեկտիվ կառավարման շնորհիվ։
«Հետևաբար մայիսին, հարգելի գործընկերներ, կստանաք պլյուս 30% աշխատավարձ, և ես, որպես նախարարության ղեկավար՝ ակնկալում եմ ավելի լավ աշխատանք, ավելի մեծ ջանքերի ներդրում մեր հազարավոր քաղաքացիների հետ աշխատելիս, խնամելիս, ծառայություններ մատուցելիս»,- ասել է նախարարը։

24 Март 2026 - 09:35 AMT
С 1 апреля заработные платы сотрудников учреждений, подведомственных Министерству труда и социальных вопросов Армении, увеличатся на 30%.
Об этом в видеозаявлении в Facebook сообщил министр труда и социальных вопросов Арсен Торосян.
Речь идет, в частности, о сотрудниках центров ухода. Министр отметил, что добиться этого удалось благодаря бюджетной дисциплине и более эффективному управлению.
«Таким образом, в мае, уважаемые коллеги, вы получите плюс 30% к заработной плате, и я, как руководитель министерства, ожидаю более качественной работы, больших усилий при работе с тысячами наших граждан, их уходе и предоставлении услуг», — заявил министр.