Հայաստանի ներկայացուցիչները սկսել են ելույթները Պրահայում անցկացվող գեղասահքի աշխարհի առաջնությունում։ Կարինա Ակոպովա-Նիկիտա Ռախմանին սպորտային զույգը հանդես է եկել կարճ ծրագրում և հաջող ելույթով հավաքել է 67.12 միավոր:
21 զույգերի պայքարում նրանք զբաղեցրել են 8-րդ հորիզոնականը և ապահովել մասնակցությունն ազատ ծրագրին, որը տեղի կունենա մարտի 26-ին։
Կարճ ծրագիրը նրանք կատարում են Արա Գևորգյանի «Արցախ» ստեղծագործության ուղեկցությամբ:
Աշխարհի առաջնության շրջանակում Հայաստանը ներկայացրել է նաև Սեմյոն Դանիլյանցը։ 19-ամյա մարզիկը տղամարդկանց մենասահքի կարճ ծրագրում ելույթ կունենա մարտի 26-ին, իսկ ազատ ծրագիրը նախատեսված է մարտի 28-ին, հայտնում է ԿԳՄՍՆ-ն:
Գեղասահքի աշխարհի առաջնությունն անցկացվում է մարտի 24-29-ը։
Իտալիայում փետրվարին կայացած ձմեռային 25-րդ Օլիմպիական խաղերի որակավորման փուլում Կարինա Ակոպովան և Նիկիտա Ռախմանինը վաստակել էին 66.27 միավոր` զբաղեցնելով 14-րդ տեղը:

26 Март 2026 - 09:40 AMT
Спортивная пара Карина Акопова и Никита Рахманин выступила в короткой программе, набрав 67,12 балла.
Среди 21 пары они заняли восьмое место и обеспечили себе участие в произвольной программе, которая состоится 26 марта.
Короткую программу они исполняют под произведение «Арцах» Ара Геворгяна.
На чемпионате мира Армению также представляет Семен Данилянц. 19-летний спортсмен выступит в короткой программе среди мужчин 26 марта, а произвольная программа запланирована на 28 марта, сообщает Министерство образования, науки, культуры и спорта.
Чемпионат мира по фигурному катанию проходит с 24 по 29 марта.
На квалификационном этапе к зимним Олимпийским играм, состоявшемся в Италии в феврале, Карина Акопова и Никита Рахманин набрали 66,27 балла, заняв 14-е место.