26 Մարտ 2026 - 07:59 AMT
ՆԳՆ Քրեական ոստիկանության ծառայողները Քննչական կոմիտեի աշխատակիցների հետ միասին մայրաքաղաքի մոտ 20 հասցեում իրականացրել են խուզարկություններ։
Factor.am-ի տեղեկություններով՝ խուզարկությունները չեն առնչվել որևէ քաղաքական գործչի։
«Դրանք կատարվել են թաղային հեղինակությունների բնակարաններում՝ ապօրինի զենք-զինամթերք և թմրամիջոցներ հայտնաբերելու նպատակով։ Հայտնի է դարձել նաև, որ տվյալ պահին իրականացվող գործողություններն արդեն ավարտվել են»,-ասվում է հրապարակման մեջ:
Ներքին գործերի նախարարությունից չէին մանրամասնել, թե ինչպիսի խուզարկություններ են իրականացվել և ինչ նպատակով, իսկ Քննչական կոմիտեից միայն նշել էինն, որ քրեական վարույթների շրջանակում իրականացվում են քննչական և վարութային անհրաժեշտ գործողություններ։

26 Март 2026 - 10:15 AMT
Сотрудники Криминальной полиции совместно с работниками Следственного комитета провели данные мероприятия в столице.
По информации «Factor.am », обыски не связаны с какими-либо политическими деятелями.
«Они проводились в квартирах так называемых районных авторитетов с целью обнаружения незаконного оружия, боеприпасов и наркотических средств. Также стало известно, что на данный момент проводимые действия уже завершены», — говорится в публикации.
В Министерстве внутренних дел не уточнили характер и цели обысков, а в Следственном комитете лишь отметили, что в рамках уголовных производств проводятся необходимые следственные и процессуальные действия.