Պարա փաուերլիֆթինգի (ծանրամարտի) 2026 թվականի Հայաստանի առաջնության անցկացումը հետաձգվել է՝ կապված մարզագույքի մաքսազերծման ուշացման հետ, հայտնել է Պարա փաուերլիֆթինգի ֆեդերացիան:
Մրցումային մարզագույքի մաքսազերծման գործընթացի ավարտից հետո առաջնության նոր ժամկետը կհայտարարվի լրացուցիչ։
Պարա փաուերլիֆթինգի (ծանրամարտի) 2026 թվականի ՀՀ առաջնությունը նախատեսվում էր անցկացնել մարտի 28-ին Գյումրիում՝ Գյումրու ՄԲՎԴ մարզադահլիճում:
Առաջնության ֆինանսավորումը իրականացվել է պետական բյուջեի միջոցներով՝ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության և Հայաստանի ազգային պարալիմպիկ կոմիտեի միջև կնքված դրամաշնորհային պայմանագրի շրջանակում։ Հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետը սահմանվել է 2026 թվականի մարտի 20-ը։

Чемпионат Армении по пара пауэрлифтингу 2026 года перенесен из-за задержек в процессе таможенного оформления спортивного инвентаря, сообщили в федерации.
Новая дата проведения соревнований будет объявлена дополнительно после завершения процедуры оформления оборудования.
Изначально чемпионат планировалось провести 28 марта в Гюмри, в спортивном зале города.
Финансирование чемпионата осуществлялось за счет средств государственного бюджета в рамках грантового соглашения между Министерством образования, науки, культуры и спорта и Национальным паралимпийским комитетом Армении. Крайний срок подачи заявок был установлен на 20 марта 2026 года.