Հարավից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ մարտի 27-28-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային գոտիներում` թաց ձյան, նախալեռնային և հովտային գոտիներում` անձրևի տեսքով, առանձին շրջաններում ուղեկցվելով ցածր հորիզոնական տեսանելիությամբ և քամու ուժգնացմամբ՝ 14-17մ/վ արագությամբ:
Մարտի 27-ին Սյունիքում և Վայոց ձորի առանձին հատվածներում, մարտի 27-28-ին՝ Լոռիում և Տավուշում տեղումները կլինեն ինտենսիվ, հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը:
Սպասվող տեղումներով պայմանավորված մարտի 27-28-ին հանրապետության գետերում սպասվում է ջրի ելքերի մեծացում, Ողջի, Գորիսգետ, Մեղրիգետ, Արփա Դեբեդ և Աղստև գետերի ավազաններում՝ զգալի։
Երևանում՝ մարտի 26-ի ցերեկը, 27-31-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև։ Մարտի 30-31-ին հնարավոր է նաև ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ 12-15մ/վ արագությամբ։

26 Март 2026 - 12:07 AMT
27-28 марта в большинстве областей ожидаются осадки, местами сильные, а в бассейнах ряда рек прогнозируется заметное увеличение водного стока.
В Ереване ожидается усиление ветра до 12-15 м/с.
В связи с проникновением активного циклона с юга 27-28 марта временами в большинстве регионов ожидаются осадки: в горных районах в виде мокрого снега, в предгорных и долинных зонах — в виде дождя. В отдельных районах они будут сопровождаться низкой горизонтальной видимостью и усилением ветра до 14-17 м/с.
27 марта в отдельных частях Сюника и Вайоц Дзора, а 27-28 марта в Лори и Тавуше осадки будут интенсивными, сообщает «Центр гидрометеорологии и мониторинга».
Из-за ожидаемых осадков 27-28 марта в реках республики прогнозируется увеличение водного стока, причем значительное — в бассейнах рек Вохчи, Горисгет, Мегригет, Арпа, Дебед и Агстев.
В Ереване днем 26 марта, а также 27-31 марта временами ожидается дождь. 30-31 марта возможны также грозы; во время гроз прогнозируется усиление ветра до 12-15 м/с.