Wizz Air-ը Երևանից կմեկնարկի երկու նոր ուղղություններով թռիչքներ՝ դեպի Բրյուսել (Բելգիա) և դեպի Էյնդհովեն (Նիդերլանդներ)։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը:
Ավիաընկերությունը ևս մեկ օդանավ է բազավորելու «Զվարթնոցում»:
«Քիչ առաջ աշխատանքային հանդիպում եմ ունեցել Wizz Air ավիաընկերության առևտրային գծով գլխավոր տնօրեն Իան Մալինի հետ, որի ընթացքում գործընկերները հայտարարել են, որ թվով երրորդ օդանավն են բազավորում «Զվարթնոց» օդանավակայանում»,- ասել է Դավիթ Խուդաթյանը։
ՀՀ ՏԿԵ նախարարն առաջարկել է դեպի Ղազախստան և Վրաստան ավիաուղղություններ մեկնարկել, իսկ Վրաստանի դեպքում՝ դիտարկել Գյումրիի Շիրակ օդանավակայանից թռիչքներ իրականացնելու հեռանկարը, ասվում է նախարարության հաղորդագրության մեջ:
Կողմերը քննարկել են նաև օդաչուների վերապատրաստման կենտրոն հիմնելու առաջարկությունը, որը կարևոր կլինի ոչ միայն Wizz Air-ի և Հայաստանի, այլև տարածաշրջանի օդաչուների համար:
Հանդիպումն ավարտվել է փոխադարձ պատրաստակամությամբ՝ առաջիկայում ավիացիոն ոլորտում նոր նախաձեռնություններ իրականացնելու նպատակով:

Авиакомпания Wizz Air запустит два новых направления из Еревана — в Брюссель (Бельгия) и Эйндховен (Нидерланды). Об этом сообщил министр территориального управления и инфраструктур Армении Давид Худатян на своей странице в Facebook.
Компания также разместит еще один самолет на базе аэропорта «Звартноц».
«Чуть ранее у меня состоялась рабочая встреча с коммерческим директором Wizz Air Ианом Малином, в ходе которой партнеры сообщили, что разместят третий самолет на базе аэропорта «Звартноц», — отметил Худатян.
Министр предложил открыть авианаправления в Казахстан и Грузию, а в случае с Грузией — рассмотреть возможность выполнения рейсов из аэропорта «Ширак» в Гюмри, говорится в сообщении ведомства.
Стороны также обсудили предложение о создании центра подготовки пилотов, который будет важен не только для Wizz Air и Армении, но и для пилотов всего региона.
Встреча завершилась взаимной готовностью реализовать в ближайшее время новые инициативы в авиационной сфере.