Wizz Air-ը Երևանից կմեկնարկի երկու նոր ուղղություններով թռիչքներ՝ դեպի Բրյուսել (Բելգիա) և դեպի Էյնդհովեն (Նիդերլանդներ)։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը:
Ավիաընկերությունը ևս մեկ օդանավ է բազավորելու «Զվարթնոցում»:
«Քիչ առաջ աշխատանքային հանդիպում եմ ունեցել Wizz Air ավիաընկերության առևտրային գծով գլխավոր տնօրեն Իան Մալինի հետ, որի ընթացքում գործընկերները հայտարարել են, որ թվով երրորդ օդանավն են բազավորում «Զվարթնոց» օդանավակայանում»,- ասել է Դավիթ Խուդաթյանը։
ՀՀ ՏԿԵ նախարարն առաջարկել է դեպի Ղազախստան և Վրաստան ավիաուղղություններ մեկնարկել, իսկ Վրաստանի դեպքում՝ դիտարկել Գյումրիի Շիրակ օդանավակայանից թռիչքներ իրականացնելու հեռանկարը, ասվում է նախարարության հաղորդագրության մեջ:
Կողմերը քննարկել են նաև օդաչուների վերապատրաստման կենտրոն հիմնելու առաջարկությունը, որը կարևոր կլինի ոչ միայն Wizz Air-ի և Հայաստանի, այլև տարածաշրջանի օդաչուների համար:
Հանդիպումն ավարտվել է փոխադարձ պատրաստակամությամբ՝ առաջիկայում ավիացիոն ոլորտում նոր նախաձեռնություններ իրականացնելու նպատակով:

27 March 2026 - 12:08 AMT
Wizz Air will launch two new routes from Yerevan — to Brussels (Belgium) and Eindhoven (Netherlands), Armenia’s Minister of Territorial Administration and Infrastructure Davit Khudatyan announced on Facebook.
The airline will also base an additional aircraft at Zvartnots International Airport.
“Earlier today, I had a working meeting with Wizz Air Chief Commercial Officer Ian Malin, during which our partners announced that they will base a third aircraft at Zvartnots Airport,” Khudatyan said.
The minister proposed launching routes to Kazakhstan and Georgia, and in the case of Georgia, considering flights from Gyumri’s Shirak Airport, according to the ministry’s statement.
The sides also discussed the proposal to establish a pilot training center, which would be important not only for Wizz Air and Armenia but also for pilots across the region.
The meeting concluded with mutual readiness to implement new initiatives in the aviation sector in the near future.