NovAir ավիաընկերությունը մարտի 31-ից կվերսկսի Երևան-Կապան-Երևան ուղղությամբ թռիչքները: Այդ մասին հայտնել են ավիաընկերությունից, տեղեկացնում է Sputnik Արմենիան:
«Երևան-Կապան-Երևան երթուղով չվերթnերը կիրականացվեն երկուշաբթիից ուրբաթ։ Տոմսի գինը նույնն է՝ 20,000 դրամ», – հայտնել են ավիաընկերությունից։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Երևան-Կապան երթուղին սպասարկող L-410 ինքնաթիռը սպասարկումից հետո վերադարձել է Հայաստան։
2026 թվականի հոկտեմբերի 27-ին որոշում է կայացվել կասեցնել ավիաընկերության լիցենզիան վեց ամսով՝ մինչև 2026 թվականի ապրիլի 27-ը՝ միակ ինքնաթիռը Չեխիա տեխնիկական սպասարկման ուղարկելու պատճառով։
Երևան-Կապան կանոնավոր չվերթը մեկնարկել է 2023 թվականի օգոստոսի 21-ից։ Թռիչքները իրականացվել են 17 ուղևորի համար նախատեսված L-410 UVP E20 տիպի ինքնաթիռով։

NovAir will resume flights on the Yerevan-Kapan-Yerevan route from March 31, according to the airline, as reported by Sputnik Armenia.
“The Yerevan-Kapan-Yerevan route will be operated from Monday to Friday. The ticket price remains the same at 20,000 drams,” the airline said.
It had earlier become known that the L-410 aircraft serving the Yerevan-Kapan route had returned to Armenia after maintenance.
On October 27, 2026, a decision was made to suspend the airline’s license for six months, until April 27, 2026, because its only aircraft had been sent to the Czech Republic for technical maintenance.
The regular Yerevan-Kapan flight was launched on August 21, 2023. Flights were operated using an L-410 UVP E20 aircraft designed for 17 passengers.