«Առաջին hայկական ճակատ» ( First armenian front) ֆան շարժման անդամները կրկին բարձրացրել են ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանի հրաժարականի պահանջը: Այդ մասին ասվում է ՖԱՖ հայտարարության մեջ:
«Արդեն 1 տարուց ավելի է, ինչ Հայաստանի ազգային հավաքականի և հայկական ակումբների ֆան շարժումները պահանջում են ՀՖՖ նախագահի և ղեկավարության հրաժարականը: Հայաստան-Բելառուս հանդիպման ժամանակ մեր իրականացրած ակցիան կոչված էր ևս մեկ անգամ ի ցույց դնել, որ Արմեն Մելիքբեկյանը, հակառակ իր բազմաթիվ հայտարարությունների, կառչել է ՀՖՖ նախագահի աթոռից և փորձում է ամեն գնով պահել այն և վերարտադրվել 3-րդ ժամկետով. ինչը կվերացնի Հայաստանում ֆուտբոլի զարգացման հույսը առաջիկա 4-5 տարում։
Ավարտին է մոտենում Մելիքբեկյանի կառավարման 2-րդ ժամկետը, առաջիկայում տարբեր ֆորմատներով կամփոփենք ՀՖՖ ապիկար ղեկավարության կառավարման 7 տարիները և «ձեռքբերումները», սակայն մեկ բան պարզ է նույնիսկ անզեն աչքով՝ նրանք ձախողվել են հայկական ֆուտբոլի բոլոր ասպեկտներում։
«Մելիքբեկյանի ու ընկերների» հեռացումը հայկական ֆուտբոլից անհրաժեշտություն է և անխուսափելի է»,-ասվում է հայտարարության մեջ:
Ավելի վաղ ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը հայտարարել էր, որ հրաժարական չի տա ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնից՝ միևնույն ժամանակ նշելով, որ կառչած չէ ՀՖՖ նախագահի աթոռից։ Նա նշել է, որ ակումբներից մի քանիսը փորձել են ֆեդերացիայից ստանալ արտոնություններ, առավելություններ այլ թիմերի հանդեպ ու «չստանալով՝ դարձել թունդ ընդդիմադիր»։

31 Март 2026 - 09:06 AMT
«Удаление «Меликбекяна и его окружения» из армянского футбола является необходимым и неизбежным», — говорится в заявлении.
«Акция, проведенная нами во время матча Армения — Беларусь, была призвана еще раз показать, что Армен Меликбекян, вопреки своим многочисленным заявлениям, держится за пост президента ФФА и пытается любой ценой сохранить его и переизбраться на третий срок. Это лишит армянский футбол шансов на развитие в ближайшие 4–5 лет.
Подходит к концу второй срок Меликбекяна. В ближайшее время мы в различных форматах подведем итоги семилетнего правления неэффективного руководства и его «достижений». Однако даже без детального анализа очевидно — они провалились во всех аспектах армянского футбола.
Удаление «Меликбекяна и его окружения» из армянского футбола является необходимым и неизбежным», — говорится в заявлении.
Ранее президент ФФА Армен Меликбекян заявлял, что не намерен подавать в отставку, при этом подчеркивая, что не держится за свой пост. Он отметил, что некоторые клубы пытались получить от федерации привилегии и преимущества над другими командами и, не добившись этого, стали жесткими оппонентами.