Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանի Չարբախ թաղամասում կառուցվում է Արթուր Աբրահամի անվան մարզադպրոց: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը։
«Շենգավիթի Չարբախ թաղամասում կառուցվում է Արթուր Աբրահամի անվան շքեղ դպրոցը: Բացի այն, որ այս քայլով մեր գնահատանքն ենք հայտնում մեր անվանի բռնցքամարտիկին, նաև կառուցում ենք մի մարզահամալիր, որի նմանը երբեք չի եղել Շենգավիթ վարչական շրջանում: Արժևորենք մեր մարզիկներին»,- գրել է Հարությունյանը։
Բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը ևս Ֆեյսբուքի իր էջում հրապարակել է տեսաուղերձ՝ շնորհակալություն հայտնելով ՀՀ կառավարությանը՝ իր անվամբ սպորտդպրոց կառուցելու համար։

1 Апрель 2026 - 11:37 AMT
В районе Чарбах административного округа Шенгавит в Ереване строится спортивная школа имени боксера Артура Абрахама. Об этом на своей странице в Facebook сообщил руководитель аппарата премьер-министра Армении Араик Арутюнян.
«В Чарбахе Шенгавита строится современная школа имени Артура Абрахама. Этим шагом мы выражаем благодарность нашему прославленному боксеру, а также создаем спортивный комплекс, аналогов которому в административном районе Шенгавит еще не было. Будем ценить наших спортсменов», — написал Арутюнян.
Сам Артур Абрахам также опубликовал видеообращение на своей странице в Facebook, поблагодарив правительство Армении за строительство спортивной школы, названной в его честь.