1 Ապրիլ 2026 - 13:17 AMT
Աջափնյակում կրակոցների դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել 20 անձի նկատմամբ։ Այդ մասին հայտնել են Գլխավոր դատախազությունից, հայտնում է Factor.am-ը:
20 մեղադրյալից 4-ի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրված կալանքը, նրանցից 3-ի նկատմամբ հայտարարված է հետախուզում:
7 անձի նկատմամբ խափանման միջոց է կիրառված տնային կալանքը՝ համակցված այլ խափանման միջոցներով: 9 անձանց նկատմամբ ընտրված են խափանման այլ միջոցներ:
Փետրվարի 18-ի՝ ժամը 16։00-ի սահմաններում կրակոցներ էին հնչել Երևանի Աջափնյակ թաղամասի Աբելյան փողոցում։ Միջադեպի հետևանքով յոթ վիրավոր հոսպիտալացվել էր, նրանցից մեկը հիվանդանոցում մահացել է։ Դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել սպանության փորձի, սպանության, խուլիգանության և հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի շրջանառության հատկանիշներով։

1 April 2026 - 13:34 AMT
Public criminal prosecution has been initiated against 20 individuals in connection with the shooting incident in Yerevan’s Ajapnyak district, the Prosecutor General’s Office said, according to «Factor.am ».
Of the 20 accused, detention has been chosen as a preventive measure for four individuals, three of whom have been declared wanted.
Seven individuals have been placed under house arrest combined with other preventive measures, while alternative measures have been applied to nine others.
The incident occurred on February 18 at around 16:00 on Abelyan Street in Ajapnyak. As a result of the shooting, seven people were hospitalized, one of whom later died.
Criminal proceedings were launched on charges including attempted murder, murder, hooliganism, and illegal trafficking of firearms, their main components, ammunition, and other related materials.