1 Ապրիլ 2026 - 13:17 AMT
Աջափնյակում կրակոցների դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել 20 անձի նկատմամբ։ Այդ մասին հայտնել են Գլխավոր դատախազությունից, հայտնում է Factor.am-ը:
20 մեղադրյալից 4-ի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրված կալանքը, նրանցից 3-ի նկատմամբ հայտարարված է հետախուզում:
7 անձի նկատմամբ խափանման միջոց է կիրառված տնային կալանքը՝ համակցված այլ խափանման միջոցներով: 9 անձանց նկատմամբ ընտրված են խափանման այլ միջոցներ:
Փետրվարի 18-ի՝ ժամը 16։00-ի սահմաններում կրակոցներ էին հնչել Երևանի Աջափնյակ թաղամասի Աբելյան փողոցում։ Միջադեպի հետևանքով յոթ վիրավոր հոսպիտալացվել էր, նրանցից մեկը հիվանդանոցում մահացել է։ Դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել սպանության փորձի, սպանության, խուլիգանության և հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի շրջանառության հատկանիշներով։

В рамках уголовного дела, возбужденного по факту стрельбы в ереванском районе Ачапняк, уголовное преследование начато в отношении 20 человек, сообщает «Factor.am » со ссылкой на Генеральную прокуратуру.
В отношении четырех обвиняемых избрана мера пресечения в виде ареста, при этом трое из них объявлены в розыск.
Семь человек находятся под домашним арестом в сочетании с другими мерами пресечения, а в отношении девяти избраны иные меры.
Инцидент произошел 18 февраля около 16:00 на улице Абеляна в Ачапняке. В результате стрельбы были госпитализированы семь человек, один из которых позже скончался.
Возбуждено уголовное дело по признакам покушения на убийство, убийства, хулиганства, а также незаконного оборота оружия, его основных компонентов, боеприпасов и иных предметов.