Ապրիլի 4-ին՝ ժամը 05։49-ին, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ քաղաքացին ընկել է Երևանի ջրամբարներից մեկը, իսկ ընկերը նետվել է օգնելու նպատակով․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ ՀՆՓԱԻ կենտրոնի փրկարարական խմբերը, ԵՓ վարչության հրշեջ-փրկարարական մեկ մարտական հաշվարկը, հատուկ ջրափրկարարական ջոկատի ծառայողները, ինչպես նաև ոստիկանները։
Փրկարարական գործողությունների ընթացքում ջրասուզակը ջրամբարում հայտնաբերել է և դուրս է բերել ջրահեղձ եղած երկու քաղաքացիների մարմինները։

4 апреля в 05:49 в оперативный центр управления 112 МВД поступило сообщение о том, что гражданин упал в одно из водохранилищ Еревана, а его друг прыгнул в воду, чтобы помочь. Требовалась помощь спасателей.
На место происшествия выехали спасательные группы Центра спасательных операций, пожарно-спасательный расчет Ереванского управления, сотрудники специального водолазного подразделения, а также полицейские.
В ходе спасательной операции водолаз обнаружил и извлек из водохранилища тела двух утонувших граждан.