6 Ապրիլ 2026 - 08:26 AMT
Երևանում նախատեսվում է գործարկել YES Parking բջջային հավելվածը, որի միջոցով հնարավոր կլինի կատարել նաև կայանման վճարումներ։ Հավելվածը ամբողջությամբ կգործարկվի առաջիկա շաբաթվա ընթացքում։
Այն հնարավորություն կտա վճարել ոչ թե ֆիքսված ժամային սկզբունքով, այլ ըստ փաստացի կայանման տևողության․ օգտատերը կակտիվացնի հավելվածը կայանելու պահին և կանջատի այն ավարտին, իսկ վճարը կհաշվարկվի այդ ժամանակահատվածի հիման վրա, հայտնում է Radar Armenia-ն:
«Սիրելի երևանցիներ, YES Parking բջջային հավելվածի միջոցով դուք կարողանալու եք տեսնել կայանման հատվածներում ծանրաբեռնվածության մակարդակը, և այս շաբաթ կկարողանաք այս հավելվածով կատարել վճարումները, տեսնել տուգանքների վերաբերյալ տեղեկատվություն»,- նշել է Տիգրան Ավինյանը։

В Ереване планируется запуск мобильного приложения YES Parking, с помощью которого можно будет оплачивать парковку. Полноценный запуск ожидается в течение ближайшей недели.
Приложение позволит оплачивать парковку не по фиксированному почасовому принципу, а исходя из фактической продолжительности стоянки. Пользователь будет активировать приложение в момент парковки и отключать его по завершении, а плата будет рассчитываться на основе этого времени, сообщает «Radar Armenia».
«Уважаемые ереванцы, с помощью мобильного приложения YES Parking вы сможете видеть уровень загруженности парковочных зон, а уже на этой неделе — оплачивать парковку и получать информацию о штрафах», — заявил Тигран Авинян.