Հայաստանի հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը վնասվածքից հետո վերադարձել է խաղադաշտ և մասնակցել Իտալիայի առաջնության «Ինտեր»-«Ռոմա» հանդիպմանը:
Նա «Ինտերի» կազմում փոխարինման է դուրս եկել հանդիպման 76-րդ րոպեին։
Իտալիայի առաջնության 31-րդ տուրի կենտրոնական խաղում «Ինտերը» Միլանում հյուրընկալել է «Ռոմային» և հասել է համոզիչ հաղթանակի՝ 5:2 հաշվով՝ ավարտելով երեք հանդիպում տևած անհաջող շարքը, գրում է Factor.am-ը:
Տանտերերի կազմում երկու գոլի հեղինակ է դարձել վնասվածքից հետո խաղադաշտ վերադարձած արգենտինացի հարձակվող Լաուտարո Մարտինեսը, իսկ մեկական անգամ աչքի են ընկել Հական Չալհանօղլուն, Մարկուս Թյուրամը և Նիկոլո Բարելան։
«Ինտերը» 72 միավորով գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը և 9 միավոր առաջ է երկրորդ տեղում գտնվող «Միլանից», որը մեկ հանդիպում պակաս է անցկացրել։ «Ռոման» 54 միավորով 6-րդն է։

Бывший капитан сборной Армении Генрих Мхитарян вернулся на поле после травмы и принял участие в матче чемпионата Италии между «Интером» и «Ромой».
Он вышел на замену в составе «Интера» на 76-й минуте.
В центральном матче 31-го тура Серии А «Интер» в Милане принимал «Рому» и одержал уверенную победу со счетом 5:2, прервав серию из трех матчей без побед, сообщает «Factor.am ».
Аргентинский нападающий Лаутаро Мартинес, также вернувшийся после травмы, оформил дубль, а Хакан Чалханоглу, Маркус Тюрам и Николо Барелла забили по одному голу.
«Интер» с 72 очками возглавляет турнирную таблицу, опережая «Милан», идущий вторым, на 9 очков (при игре в запасе). «Рома» с 54 очками занимает шестое место.