7 Ապրիլ 2026 - 06:30 AMT
Երևանի քաղաքապետարանը հայտարարել է, որ վարորդները միջոցներ են ձեռնարկելու ուղեվարձի պատշաճ գանձումն ապահովելու համար:
Քաղաքապետարանը նաև կոչ է արել մայրաքաղաքի հանրային տրանսպորտից օգտվելիս կատարել ուղեվարձի պարտադիր վճարումը։
«Տեղեկացնում ենք, որ «Երևանի ավտոբուս» ՓԲ ընկերության վարորդները ևս ներգրավված են վճարային կարգապահության ապահովման գործընթացում և իրենց լիազորությունների շրջանակում ձեռնարկելու են համապատասխան միջոցներ՝ ուղեվարձի պատշաճ գանձումն ապահովելու նպատակով»,-նշված է հաղորդագրության մեջ։

7 Апрель 2026 - 07:03 AMT
Мэрия Еревана заявила, что водители общественного транспорта будут принимать меры для обеспечения надлежащего сбора оплаты за проезд в рамках повышения платежной дисциплины.
Муниципалитет также призвал жителей столицы обязательно оплачивать проезд при пользовании общественным транспортом.
«Сообщаем, что водители ЗАО «Ереванский автобус» также вовлечены в процесс обеспечения платежной дисциплины и в пределах своих полномочий будут предпринимать соответствующие меры для обеспечения надлежащего сбора оплаты за проезд», — говорится в сообщении.
Ранее сообщалось, что в транспорте появятся контролеры, которые будут следить за надлежащим сбором оплаты за проезд.