14 Ապրիլ 2026 - 08:34 AMT
Օլիմպիական չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը չի մասնակցի միայն ապրիլի 20-ին Տիրանայում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը: Այդ մասին հայտարարել է հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Բաբալարյանը:
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականը անցել է եզրափակիչ նախապատրաստական փուլը՝ ապրիլի 20-26-ը Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում նախատեսված Եվրոպայի առաջնությունից առաջ, հայտնում է Aysor.am-ը:
Բաբալարյանը հայտնել է, որ Արթուրը Գերմանիայում մեկամսյա բուժման կուրս է անցել և այժմ արդեն վերադարձել է թիմ։
«Նա գորգի վրա է, ակտիվորեն մարզվում է և զուգահեռ՝ շարունակում վերականգնողական գործընթացը։ Ուզում եմ հստակ ընդգծել՝ Ալեքսանյանը բաց է թողնում միայն և միայն Տիրանայում կայանալիք այս Եվրոպայի առաջնությունը։ Խոսք անգամ չկա մեկ տարվա դադարի կամ աշխարհի առաջնությունը բաց թողնելու մասին»,- նշել է Բաբալարյանը։

Олимпийский чемпион Артур Алексанян пропустит только чемпионат Европы, который стартует 20 апреля в Тиране, заявил главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе Армен Бабаларян.
Сборная Армении по греко-римской борьбе завершила заключительный этап подготовки к чемпионату Европы, который пройдет 20–26 апреля в столице Албании Тиране, сообщает «Aysor.am».
Бабаларян сообщил, что Алексанян прошел месячный курс лечения в Германии и уже вернулся в команду.
«Он уже на ковре, активно тренируется и параллельно продолжает процесс восстановления. Хочу четко подчеркнуть: Алексанян пропускает только этот чемпионат Европы в Тиране. Речи о годичном перерыве или пропуске чемпионата мира не идет», — отметил Бабаларян.