14 Ապրիլ 2026 - 08:34 AMT
Օլիմպիական չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը չի մասնակցի միայն ապրիլի 20-ին Տիրանայում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը: Այդ մասին հայտարարել է հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Բաբալարյանը:
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականը անցել է եզրափակիչ նախապատրաստական փուլը՝ ապրիլի 20-26-ը Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում նախատեսված Եվրոպայի առաջնությունից առաջ, հայտնում է Aysor.am-ը:
Բաբալարյանը հայտնել է, որ Արթուրը Գերմանիայում մեկամսյա բուժման կուրս է անցել և այժմ արդեն վերադարձել է թիմ։
«Նա գորգի վրա է, ակտիվորեն մարզվում է և զուգահեռ՝ շարունակում վերականգնողական գործընթացը։ Ուզում եմ հստակ ընդգծել՝ Ալեքսանյանը բաց է թողնում միայն և միայն Տիրանայում կայանալիք այս Եվրոպայի առաջնությունը։ Խոսք անգամ չկա մեկ տարվա դադարի կամ աշխարհի առաջնությունը բաց թողնելու մասին»,- նշել է Բաբալարյանը։

14 April 2026 - 10:02 AMT
Olympic champion Artur Aleksanyan will miss only the European Championship scheduled for April 20 in Tirana, head coach of Armenia’s Greco-Roman wrestling team Armen Babalaryan said.
Armenia’s national Greco-Roman wrestling team has completed its final stage of preparations ahead of the European Championship set for April 20–26 in Tirana, Albania, Aysor.am reports.
Babalaryan said that Aleksanyan underwent a one-month course of treatment in Germany and has now returned to the team.
“He is back on the mat, actively training and continuing his rehabilitation process at the same time. I want to clearly emphasize that Aleksanyan is missing only this European Championship in Tirana. There is absolutely no talk of a one-year break or missing the World Championship,” Babalaryan said.
Earlier, it was announced that Artur Aleksanyan would temporarily suspend his competitive appearances.