14 Ապրիլ 2026 - 12:46 AMT
Հայաստանը պատրաստվում է ընդունել խոշոր միջազգային մրցաշար՝ հյուրընկալելով տարբեր երկրներից ժամանող մարզիկների։ Ապրիլի 25-ին Երևանի «Գազպրոմ Արմենիա» մարզահամալիրում անցկացվելու է Կիոկուշին կարատեի աշխարհի գավաթի խաղարկությունը, որին մասնակցելու է մոտ 500 մարզիկ՝ 30 երկրից։
Հայաստանի Կիոկուշին կարատեի ֆեդերացիայի նախագահ, շիհան Անդրանիկ Հակոբյանի հրավերով Երևան են ժամանելու Կիոկուշին կարատեի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ, շիհան Դեյվիդ Փիքթլը, Կիոկուշինի համաշխարհային միության գլխավոր քարտուղար, շիհան Ալեքսանդր Պիչկունովը և այլ հյուրեր, հայտնում է Factor.am-ը:
Մրցումներն անցկացվելու են տարբեր տարիքային խմբերում։ Մասնակիցների թվում լինելու է նաև Կիոկուշին կարատեի Ռուսաստանի հավաքականը, որը երկար ընդմիջումից հետո առաջին անգամ մասնակցելու է միջազգային մրցաշարի։
Հայաստանի Կիոկուշին կարատեի ֆեդերացիան նախկինում ևս Երևանում անցկացրել է մի շարք միջազգային մրցաշարեր, այդ թվում՝ Եվրոպայի երեք առաջնություն։

14 Апрель 2026 - 13:07 AMT
Ереван примет крупное международное спортивное событие, принимая спортсменов из разных стран. 25 апреля в спортивном комплексе «Газпром Армения» в Ереване состоится розыгрыш Кубка мира по Кёкусинкай карате, в котором примут участие около 500 спортсменов из 30 стран.
По приглашению президента Федерации Кёкусинкай карате Армении, шихана Андраника Акопяна, в Ереван прибудут президент Международной федерации Кёкусинкай карате, шихан Дэвид Пиктхолл, генеральный секретарь Всемирного союза Кёкусинкай, шихан Александр Пичкунов и другие гости, сообщает «Factor.am ».
Соревнования пройдут в различных возрастных категориях. Среди участников будет и сборная России по Кёкусинкай карате, которая после длительного перерыва впервые примет участие в международном турнире.
Федерация Кёкусинкай карате Армении ранее уже проводила в Ереване ряд международных турниров, включая три чемпионата Европы.