14 Ապրիլ 2026 - 13:00 AMT
Ապրիլի 18-ին Երևանի քաղաքապետարանը «Գրին Գրին» բնապահպանական կազմակերպության հետ համատեղ և ԱԶԲ աջակցությամբ անցկացնելու է շաբաթօրյակ Հրազդանի կիրճում։
«Այս նախաձեռնությունը միայն մաքրապատում չէ։ Մենք կարևորում ենք նաև աղբի տեսակավորումը՝ նվազեցնելով աղբավայր տեղափոխվող թափոնների քանակը և նպաստելով շրջակա միջավայրի պահպանմանը»,-ասվում է քաղաքապետարանի հաղորդագրության մեջ:
Միջոցառման ընթացքում կանցկացվեն բնապահպանական մրցույթներ, կներկայացվեն Հրազդանի կիրճի և Երևանյան լճի բարեկարգման հայեցակարգերը, տեղի կունենա վերամշակված նյութերից ստեղծված արվեստի գործերի ցուցահանդես:

18 апреля мэрия Еревана совместно с экологической организацией «Грин Грин» и при поддержке Азиатского банка развития проведет субботник в Разданском ущелье.
«Эта инициатива — не только уборка. Мы также придаем значение сортировке отходов, сокращая объем мусора, направляемого на полигоны, и способствуя защите окружающей среды», — говорится в сообщении мэрии.
В рамках мероприятия состоятся экологические конкурсы, будут представлены концепции благоустройства Разданского ущелья и Ереванского озера, а также пройдет выставка произведений искусства, созданных из переработанных материалов.