Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը հանդիպել է Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության գործատուների հարցերով բյուրոյի տնօրեն Դեբորահ Ֆրանսեի հետ, քննարկել համագործակցության ընդլայնումը:
Քննարկվել են մի շարք հարցեր՝ ընդգրկելով սոցիալական երկխոսության ամրապնդման, գործարար համայնքի հետ փոխգործակցության ընդլայնման, ինչպես նաև նոր աշխատատեղերի ստեղծման ուղղությամբ համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանում սոցիալական գործընկերության ինստիտուցիոնալ զարգացման ընթացքին։ Այդ համատեքստում քննարկվել են Հանրապետական կոլեկտիվ պայմանագրով սահմանված առաջնահերթությունները և դրանց իրականացման ընթացիկ փուլը։
Կողմերը շեշտել են, որ նշված պայմանագիրը նպաստում է սոցիալական գործընկերության որակական զարգացմանը՝ ամրապնդելով պետություն–գործատու–արհմիություն համագործակցությունը և փոխվստահությունը։

Minister of Labor and Social Affairs Arsen Torosyan met with Deborah France, Director of the Bureau for Employers’ Activities at the International Labour Organization (ILO), to discuss expanding cooperation.
A number of issues were addressed, including strengthening social dialogue, enhancing engagement with the business community, and exploring opportunities for joint programs aimed at job creation.
The meeting also touched upon the ongoing development of institutional social partnership in Armenia. In this context, the priorities set out in the national collective agreement and the current stage of their implementation were reviewed.
The sides emphasized that the agreement contributes to qualitative progress in social partnership by reinforcing cooperation and mutual trust among the state, employers, and trade unions.