Գետերում նկատվում է ջրի մակարդակի բարձրացում: Հեղեղումների ռիսկով պայմանավորված՝ ՆԳՆ Փրկարար ծառայությունն անցել է ուժեղացված ծառայության:
Ըստ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի՝ ապրիլի 20-21-ին կանխատեսվում են ինտենսիվ տեղումներ և ամպրոպ։
Վեդի և Մարմարիկ գետերի ավազաններում հեղեղումների ռիսկի աճով պայմանավորված՝ ՆԳ նախարարի հանձնարարությամբ Փրկարար ծառայությունն անցել է ուժեղացված ծառայության։
Փրկարար ծառայությունը խնդրում է ցուցաբերել զգոնություն, իսկ անհրաժեշտության դեպքում զանգահարել ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն։

В реках наблюдается повышение уровня воды, в связи с чем Спасательная служба МВД Армении перешла на усиленный режим работы из-за риска паводков.
По данным Центра гидрометеорологии и мониторинга, 20–21 апреля ожидаются интенсивные осадки и грозы.
В связи с ростом риска паводков в бассейнах рек Веди и Мармарик, по поручению министра внутренних дел Спасательная служба переведена на усиленный режим.
Спасательная служба призывает граждан проявлять бдительность и при необходимости обращаться в оперативный центр МВД по номеру 112.