20 Ապրիլ 2026 - 08:57 AMT
Վրացի հայտնի երգչուհի Նինո Կատամաձեն Ջազի միջազգային օրվա շրջանակում ելույթ է ունենալու Երևանում։ Այդ մասին Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ հայտնել է տուրիզմի և մշակույթի վարչության պետ Գոշ Սարգսյանը։
«Ապրիլի 30-ին Գաֆէսճեան քանդակների պուրակում (Կասկադ համալիր. խմբ․) կկայանա ամենամյա դարձած բացօթյա ջազային համերգը։ Ելույթ կունենան հայ և օտարազգի անվանի ջազ երգիչներ և երաժիշտներ՝ Երևանի ջազ կվարտետը, Հայաստանի պետական ջազ նվագախումբը, Գոռ Սուջյանը, Նինո Կատամաձեն, Վիգեն Արմենը և այլ հայտնի երաժիշտներ»,- ասել է Սագսյանը, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Համերգը մեկնարկելու է ժամը 18։00-ին և ավարտվելու է ժամը 23։00-ին։ Համերգը կլինի Ջազի միջազգային օրվան նվիրված երևանյան 15-րդ միջոցառումը։

Грузинская певица Нино Катамадзе выступит в Ереване в рамках мероприятий, посвященных Международному дню джаза. Об этом сообщил начальник управления туризма и культуры Гош Саргсян на совещании в мэрии Еревана.
30 апреля в парке скульптур Гафесчяна (комплекс «Каскад») состоится ставший ежегодным открытый джазовый концерт с участием известных армянских и зарубежных исполнителей.
В концерте примут участие Ереванский джаз-квартет, Государственный джаз-оркестр Армении, Гор Суджян, Нино Катамадзе, Виген Армен и другие известные музыканты, сообщает «Sputnik Армения».
Начало концерта — в 18:00, завершение — в 23:00. Это будет 15-е мероприятие в Ереване, приуроченное к Международному дню джаза.