Հայաստանի կանանց ծանրամարտի հավաքականի անդամ Ալեքսանդրա Գրիգորյանը կարիերայում երկրորդ անգամ դարձավ Եվրոպայի առաջնության փոխչեմպիոն:
Բաթում քաղաքում ընթացող Եվրոպայի մեծահասակների առաջնության 58 կգ քաշային կարգում Ալեքսանդրա Գրիգորյանը պոկում վարժությունում գլխավերևում պահել է 88 կգ ու 91 կգ: Հրում վարժության ժամանակ հայ ծանրորդը բարձրացրել է 115 կգ ու 119 կգ: Այս վարժությունում նա երրորդն էր, հայտնում է Արմենպրեսը:
Երկամարտի 210 կգ արդյունքով` Ալեքսանդրա Գրիգորյանը դարձել է Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր, ինչպես նախորդ տարի:

Представительница женской сборной Армении по тяжелой атлетике Александра Григорян во второй раз в своей карьере стала серебряным призером чемпионата Европы.
На проходящем в Батуми чемпионате Европы среди взрослых в весовой категории 58 кг Григорян в рывке зафиксировала 88 кг и 91 кг. В толчке армянская спортсменка подняла 115 кг и 119 кг, заняв третье место в этом упражнении, сообщает «Арменпресс».
С результатом двоеборья 210 кг Александра Григорян завоевала серебряную медаль чемпионата Европы, повторив достижение прошлого года.