23 Ապրիլ 2026 - 14:13 AMT
Քաղաքացիական անձանց շրջանում անհհետ կորածների ընտանիքներին ևս 3 ամիս կտրամադրվի 300, 000 դրամ սոցիալական աջակցություն: Որոշումն ընդունվել է կառավարության նիստում:
Ըստ հիմնավորման՝ շրջանում անհայտ կորածների ընտանիքներին հատկացվող դրամական օգնությունը ստանալու համար դիմումը պետք է ներկայացվեր էլեկտրոնային եղանակով՝ մինչև 2026 թ. մարտի 20-ը ներառյալ։ Սակայն մինչ օրս կան քաղաքացիական անձանց շրջանում անհետ կորածներ, որոնց ընտանիքներն ունեն շարունակական աջակցության կարիք:
«Ըստ այդմ՝ այդ ընտանիքները ևս 3 ամիս կստանան սոցիալական աջակցություն՝ 300,000 դրամի չափով, որի համար դիմում կարող են ներկայացնել մինչև 2026 թ. հունիսի 20-ը ներառյալ»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:

23 April 2026 - 15:11 AMT
Families of missing civilians will receive social assistance of 300,000 drams for an additional three months, following a decision adopted at a government meeting.
According to the justification, applications to receive financial support had to be submitted electronically by March 20, 2026. However, there are still cases of missing civilians whose families continue to require assistance.
“Accordingly, these families will receive social support for another three months in the amount of 300,000 drams, and applications can be submitted until June 20, 2026 inclusive,” the statement said.