23 Ապրիլ 2026 - 14:13 AMT
Քաղաքացիական անձանց շրջանում անհհետ կորածների ընտանիքներին ևս 3 ամիս կտրամադրվի 300, 000 դրամ սոցիալական աջակցություն: Որոշումն ընդունվել է կառավարության նիստում:
Ըստ հիմնավորման՝ շրջանում անհայտ կորածների ընտանիքներին հատկացվող դրամական օգնությունը ստանալու համար դիմումը պետք է ներկայացվեր էլեկտրոնային եղանակով՝ մինչև 2026 թ. մարտի 20-ը ներառյալ։ Սակայն մինչ օրս կան քաղաքացիական անձանց շրջանում անհետ կորածներ, որոնց ընտանիքներն ունեն շարունակական աջակցության կարիք:
«Ըստ այդմ՝ այդ ընտանիքները ևս 3 ամիս կստանան սոցիալական աջակցություն՝ 300,000 դրամի չափով, որի համար դիմում կարող են ներկայացնել մինչև 2026 թ. հունիսի 20-ը ներառյալ»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:

23 Апрель 2026 - 15:11 AMT
Семьи пропавших без вести среди гражданского населения получат социальную помощь в размере 300 000 драмов еще в течение трех месяцев. Соответствующее решение принято на заседании правительства.
Согласно обоснованию, для получения денежной помощи заявления необходимо было подать в электронном виде до 20 марта 2026 года включительно. Однако до настоящего времени остаются случаи пропавших гражданских лиц, чьи семьи продолжают нуждаться в поддержке.
«Таким образом, эти семьи будут получать социальную помощь еще три месяца в размере 300 000 драмов, при этом заявления можно подать до 20 июня 2026 года включительно», — говорится в сообщении.